trendyol

sattığı ray-ban gözlüklerin hiç biri orijinal değil, 300 küsür lira verip de kazıklandığım bir daha da bu gibi alışverişlerde asla ve asla bulunmayacağım internet üzerinden giyim ve aksesuar satış sitesidir.
alışveriş merkezleri ve mağazaların kalabalığı ve turist yoğunluğu sebebiyle evimde ayaklarımı uzata uzata her ihtiyacımı aldığım alışveriş sitesi. sahte ürün satacaklarını hiç düşünmezdim ama yaşayanların olduğunu duyunca biraz şaşırdım. dikkatli olmakta fayda var tabii. tercihen az olan boş vaktimi de alışverişe harcamak istemediğim için yine de kullanmaya devam edeceğim. ürün geldi beğenmediniz diyelim. keyfi olarak iade edebiliyorsunuz. bir de genelde teslimat süresi diğer sitelere göre çok hızlı. stok tutuyor olmaları muhtemel. operasyonu nasıl yönettiklerinden bağımsız ben elime geçen ürünün hızına bakıyorum. hiç fena değiller.
ilk çıktığı dönemde gerçekten indirimli ürünler satan herkese hitap eden bir internet sitesi olduğunu düşünüyordum.converse ler dockers lar reebook lar gerçekten yüzde 40 indirimli olurdu şimdi yüzde 50 indirimli yazan ürünler bile gerçekte yüzde 15 20 den öte gitmediği için çok gerçekçi olmayan alışveriş sitesi.alışverişlerimden memnun kaldım mı evet ama eskide kaldı.
black friday indirimiyle ilk kez kullandığım site. ilk alışverişim için on tl hoşgeldin indirimi yaptılar oda kargo ücretine gitti zaten. ayrıca aldığım ürün hala tedarik aşamasında henüz kargoya bile verilmedi. taksitlerde vade farkı oluyor kargolar ücretli. bu yüzden pek kullanacağımı sanmıyorum bu durumlardan hoşnut değilim. ayrıca ilk alışverişimden sonra 30 tl lik 4 aralık’tan geçerli bir kupon daha vereceklerini söylediler. bakalım verecekler mi? bekleyip göreceğiz.
internet üzerinden online alışveriş sitesi ve maalesef orijinal diye sattığı ürünlerin çoğu sahte çıkıyor. aldığım hummel ayakkabı rezalet durumdaydı amerikan pazarında 20 liraya satılan ayakkabı bile bu ayakkabıdan daha kalitelidir. neyse ki geri alımda sıkıntı çıkaran bir firma değil. ürün almayın, aldırtmayın.
su ana kadar 2 parfum ve baya tekstil urunu aldigim, indirimlerini takip ettiginizde kazancli cikabildiginiz sirket.

artik benim sansima midir nedir bilinmez, herkes sahte parfum satiyorlar dedigi halde aldigim iki parfum de orjinaldi. sahte olsa kafalarinda kirardim herhalde.
yukarıda ilk defa kullandığımı ve indirim kuponu verdiklerinden bahsetmiştim. siparişimi 26 kasım günü verdim. teslimat olarak 30 kasım-7 aralık görünüyordu. bu zamana kadar herhangi bir kargo bilgisi gelmedi. yarın gelmesi gereken ürünün kargo bilgisi gelmeyince bugün aradım. telefonu açan şahıs acil sipariş kodu açtığını ve kargolanınca sms geleceğini ve ayrıca telefon ile bilgilendirileceğimi söyledi. bende teşekkür ederek kapadım. akşam üzeri siparişimi tekrar kontrol ettiğimde iptal edildiğini gördüm. tekrar aradım ve bir ton özürden sonra hesabıma ayrıca yirmi tl indirim kuponu tanımlandığını söyledi. neyse dedim kapattım. ilk alışverişimi yaptıktan sonra visa kampanyası kapsamında zaten 30 tl indirim tanımlanmıştı. ama ekstradan bir indirim kuponu yoktu. ekran görüntüsünü en aşağıda paylaşacağım. fakat daha bu firmadan kürdan bile almayın, alanada engel olun. alın indirimlerinizde sizin olsun.

sipariş ekranı:https://hizliresim.com/qjzjdz

indirim kuponları ekranı:https://hizliresim.com/ma3azm
görüldüğü üzere kredi kartımı kaydettiğim için verilen 30 tl indirim kuponu haricinde bir tanımlama yok.
uygun fiyatlı ürünler oluyor bunun sebebi de outlet olduğu için,

iki kere ayakkabı aldım bir kerede kazak & gömlek vs aldığım ürünler sorunsuz bir şekilde adresime geldi hızlı teslimat oldu. ürünlerde herhangi bir sorun yaşamadım ve sahte ürünler değillerdi orjinal ürünlerdi memnun kaldığım için tekrar alışveriş yaparım sahte ürün satıyorlar diyenler de var ama outlet olduğu için alınmaması gereken ürünlerden aldılarsa bilemiyorum parfüm konusuna gelirsek yeri geliyor ünlü mağazalarda bile sahte parfüm satıldığı oluyor orjinal diye aldığım bir parfümün kokusunun 2 saat anca kalıcılığı vardı.
bu tarz kampanya sitelerinde güvenilirlik çok önemlidir. bunun dışında kampanyaların içeriği, kalitesi, gönderim hızı ve iade süreçleri de en önemli faktörlerden. bu yıl içerisinde sektördeki en büyük oyunculardan biri olan markafoni faaliyetlerini sonlandırma kararı aldığını açıklamış ve sonlandırmıştı aradan geçen birkaç ayın ardından naspers'ın bıraktığı görevi türk iş adamı devam ettirerek markafoni faaliyetlerine tekrar başlamıştı ama bu hem güvenilirlik hem de eskiden de çok iyi olmayan kalitesinden daha düşük olduğu için diğer rakiplerinin yolunu daha da açmıştı. tabi markafoni'den bu yana yeni oyuncular da girdi. trendyol için su an bu kampanya siteleri arasında en eskisi olduğu söylenebiliriz. kalite olarak her ürün alınmaz ama giyim ve ayakkabı konusunda sizi mahcup etmiyor ve hangi kalitede ürünü sunuyorsa onu doğru sekilde size ulaştırıyor. ama elektronik ve kozmetik ürünler de belki de orijinallik sıkıntısı yaşatabilir. çünkü markafoni de bu gibi sıkıntılar çıkıyordu. trendyol'un şu an için belli bir marka kalitesi var ama en iyi kampanya sitesi mi orası tartışılır. boyner'in morhiposu ve 1v1y gibi diğer rakipleriyle birlikte takip edilesi kampanya sitelerinden bir tanesi.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler