transfermarkt

ülkemizde de yayın hayatına devam eden ve dünya'daki pek çok önemli ülkede yerel olarak faaliyetlerine devam eden bir transfer gündemi takip sitesi. tüm dünya'da kabul görmüş bir transfer piyasası haber portalıdır. sistem o kadar gelişmiştir ki tüm dünya çapındaki oyuncuların, spor kulüplerinin transfer söylentilerinden, transfer ücretlerine, ara transfer döneminde yapılacak potansiyel transfer haberlerinden, oyuncuların güncel kondisyon ve sağlık durumlarına kadar her türlü bilgiyi bulabilirsiniz. ayrıca taraftarı olduğunuz takımı da takibinize alarak özel olarak o takımla ilgili transfer haberlerini, dedikodularını, transfer döneminde yapılan harcama tutarlarını, yapılan transferin tutarlılığını ve takımın mevcut maddi durumunu görebilirsiniz. ayrıca her transfer dönemi sonunda dünyada yapılan toplam transfer tutarı ve oyuncu sayısı gibi bilgileri de paylaşmaktadırlar. oyuncu ve takımların geçmiş dönem istatistikleri ve kariyer bilgilerine de ulaşabileceğiniz gibi transfermakrt günümüz futbol piyasası için başucu niteliği taşıyan bir haber kaynağıdır.
herhangi bir ligde her hangi bir futbol klubünün euro cinsinden değerini gösteren üstelik o takımın ilk 11 inden, yedeklerine hatta ilk 18 e girmeyen oyuncularının dahi, yaşını, geldiği takımı ,kaç yıllık sözleşmesinin kaldığını ,değerini belirten internet sitesi'dir çoğu teknik direktör ün transfermarkt'ı takip ettiğini düşünüyorum
futbol dünyasındaki pek çok kişinin referans noktası olmakla birlikte, oyuncuların piyasa değerleri konusunda yanıltıcı olabilir. olmayacak oyunculara olmayacak piyasa değerleri biçtiği çok görülmüştür. büyük ihtimalle bu bir algoritmayla değil, elle yapılan bir değerlendirme olsa da, bunu kesin bilgi olarak değil, diğer oyunculara göre tahmini değer oranı gibi almak daha doğru olur.

sitenin özellikle türkçe çevirileri zayıftır. ayrıca sadece orijinal almanca versiyonunda olup diğer versiyonlara çevrilmeyen kısımlar vardır. "unutulmak üzere olan yıldızlar" köşesi bunlardan biri.

https://www.transfermarkt.de/almost-forgotten-stars/rubrik/aktuell/16

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler