toyota c-hr

toyota'nın ülkemize 1.2 litre benzinli ve 1.8 litrelik hibrit motorlarla gelen mini suv'u.

1.8 litrelik hibrit modelini denediğimde de araç, saatte 60 km hıza çıkana kadar elektrik, 60'ın üstü hız, dik bir yokuş veya akü elektriğinin azalması durumunda da benzin tüketmektedir.

şehir içi için alınabilecek bir araç görünümündedir.
chr hybrid de dünyanın bir numarası toyota'nın türkiye de ki atak arabası. araç sportif dış hatlarıyla dikkat çekiyor ayrıca 100 km de tüketim miktarı 5 litre olarak gorunmekte. ki oldukça makul bir sayı bu. prius u henüz ülkeye sokmasa da yaris hybrid ve chr hybrid ile türkiye'de satılan alınabilecek hybrid araçlardan biridir. bir ekşi yani ise arka koltukların camları içerden çok küçük kalmıştır. sportif dış hatları için chr biraz ergonomikliginden ödün vermiştir.
toyotanın 4x2 ve 4x4 modeli bulunan hibrit suv si.tasarımsal modelleme de dehşet derece güzel görünen araba.üretimde her ne olduysa o kadar albenisi olmayan bir araba haline geldi buradan üretim mühendislerini kutluyorum.tamam standart olarak getirmiyorsanız bile opsiyonel olarak alüminyum farklı bir model jant farklı tasarımda bir ön konsol ile gelseydi rüya otomobil olarak potansiyele sahip olduğunu düşünüyorum.

fiyat olarak da neredeyse bir poloyla yada golfle aynı fiyat bandında.ve bu araç hibrit.

eğer ilerde kronik elektronik bir veya mekanik olarak bir problem çıkarmazsa yakın gelecekte almayı planladığım araç.türkiyede üretilmesi de cabası.
arkadaşlar mini suv grubunun bir diğer üyesi özelliklerine gelecek olursak

öncelikle araç adapazarı'nda çıkıyor, bu sebepten midir bilinmez fakat bu segmentteki rakiplerinden satış rakamları daha fazla

1.2 l ve 1.8 l ikisindede benzinli motor ve elektrik motoru bulunmaktadır bu sayede yakıt tüketimi düşürülmeye çalışılmıştır
107 bin tl 'den başlayıp 152 bine kadar gitmektedir .
bence son dönemde çıkan en güzel tasarıma sahip hibrit otomobildir.
tasarımsal olarak gelecek nesil otomobillere benzeyen chr türkiye de üretilmektedir.fiyat konusunda da oldukça iyi bir aralık belirlemişler sonuç itibariyle alacağınız araba küçük gibi görünse de suv standardında.

ortaya bir de toyota kalitesi elektrik motoru ve iç dizayn ve dış tasarımsal detayları katarsanız piyasa daki çoğu aynı fiyat bandındaki araçlardan daha üst klasmanda yer aldığını farkedeceksiniz.

donanımsal olarak markalar da beğenmediğim, en kötü yanı neredeyse yarı araba parası olan donanımsal farklar....herşey iyi güzel eyvallah ta neden full donanıma sahip olabilmek için yarı araba parası daha ödemek zorundayız ? bu soru aslında toyota değil toyota nezlinde tüm marka araçlar için konuşuyorum?!?!?

edit :bu araçta unuttuğum bir nokta arka kapıkolunun üst kısma yerleştirilmiş olması.bu tip arabalrı ilk alfa romeo da görsem de bu tip araçlar gerçek daha bir sportif ve göze daha hoş geliyor bence.0 renault nissa yada vw grubuna aynı miktarlarda para vermek yerine bir test çıkışına çıkıp bu arabaya da bir şans verebilirsiniz.

 resim


sonuç olarak chr klasmanına göre uygun bir araçtır.ben çok beğendim.
kendi içinde bazı mantık hataları barındıran araç. bi defa aracın motoru 1.8 litre üstelik atkinson çevrimli. dolayısı ile güç düşük. yıllık vergi yine 1.8 litre. ordan bi ofsayta düşüyor. yıllık 1800 küsür lira.

ayrıca araç mini suv sınıfında ama mezar gibi arka kısım var.

hybrid olmasına rağmen dik yokuşlarda elektrik gücü çok az. sürekli benzin ile çıkıyor. atkinson motorun düşük torku da eklenince araç deli yakıyor.

bence bi sonraki makyaja plug in modeli çıkacak. ve pil kapasitesi yükselicek.

bu haliyle otur sıfır.
1.2 motor olan versiyonu benzinlidir hibrit ise 1.8 motor olanında vardır. ötv teşvik indirimi ile aynı kalite ve sınıftaki rakiplerine göre fiyatı daha makuldur.şu anda en baz versiyonu 121 bin tl olarak gözüküyor. 2018 modelleri ve fiyatları henüz yansımadı ama fiyatları baya artması bekleniyor.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler