total war rome ii

kartaca roma çekişmesinin dönemini konu alan total war oyunu.aıra tabanlı strateji oyunu.oyunda en kolay oynayabileceğiniz taraf tabbi ki roma diğer taraftan en zor oynayacağınız taraf ise kartacaydı bence çünkü toprak bütüblüğü yok başladığınızda i.4 parça biri afrikada diğerleri akdenizde ada olarak bulunuyor bu da kontrolü oldukça zorlaştırıyor
sega tarafından yayınlanan total war serilerinin en geniş boyuta sahip bir o kadar kaliteli ve zevkli yapımı. benim için bir empire olmasa bile total war rome sevenler için yeni ve kaliteli grafikler ile yeni ve eğlenceli birimler ile çölde bir vaha gibi gelmiştir.
roma döneminin mozaikleri ve müziklerini içinde çokça görebileceğiniz, etkileyici grafikleri ve normal kullanıcı için istediği yüksek sistem gereksinimleri ile kendine bir çeken bir iten savaş oyunu.
bulunduğu çağı iyi yansıtan tarih temalı total war serilerinden biri. ilk oyununa göre çok daha fazla devletin olması güzel. oyun içi dinamikler iyi ayarlanmış. ilk çıktığı zaman optimizasyon sorunları olduğu söylense de gelen güncellemelerle şuan oyun güzel gibi. diplomasi oldukça iyi ve oyun bazen tabi ki seçtiğiniz devlete göre normal koşullarda bile zor olabiliyor. oynaması en zevkli sıra tabanlı oyunlardan biri demek yanlış olmaz herhalde.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler