toshiba

1939 da kurulan toshiba elektrik elektronik ve güç üniteleri alanında faaliyet göstermektedir. kurucuları hisashige tanaka, ichisuke fujioka, shoichi miyoshi dir. ülkemizde klima ve bilgisayar alanlarında bulunmaktadır.
link: http://www.toshiba.com.tr/
birçok japon şirketi gibi, pek çok farklı alanda üretim yapan bir firmadır. elektronik ürünlerinin yanısıra yarı kondüktör, ev aletleri (ki bunu klimalarından biliyoruz), sağlık sektöründe kullanılmak üzere medikal cihazlar, ofis malzemeleri ve hatta asansöre kadar ürün çeşidine sahiptir toshiba. başta alakasız gelseler de bir miktar alakaları var ki hepsini birden yapmaya çalışıyorlar belki de.

ülkemizdeki japon elektronik ürünü algısını, sony ile birlikte yerleştiren markadır diyebiliriz. zira ülkemizde çok uzun süredir faaliyet göstermektedir.
laptoplarının içine koydukları hdd'nin çabucak bozulduğu bir markadır. kendi laptop'umda bulunan harddiskin cortlamasıyla sadece bana özel bir sorun sanıyordum. ancak yerli ve yabancı internet sitelerinde kısa süreli yaptığım araştırma sonucunda harddisklerini değiştirmeleri gerektiği kanısına vardım. ancak laptopları oldukça şık ve başarılıdır.

bir diğer konu televizyonlarıdır. şu sıralar teknosa mağazaları dışında toshiba tv satan pek mağaza bulunmamaktadır.
eğer yanılmıyorsam ilk bitcoin kodu toshiba laptop üzerinde yazılmıştır. hatta müzik sisteminin harman kardon olması yüksek ihtimal olmakla birlikte kendisi intel core i7 işlemci 8gb ram ve uefi yazılı windows işletim sistemine sahipti.
ülkemizde satılan laptoplarin üzerine bu ürün türkiye için özel olarak üretilmiş yazısından şüphelenmistim ki aynı modeli almanya'dan gelen bı arkadaşda görünce vay anasını cidden bize özel üretim yapmışlar dedim. bildiğin çin malı kalitesiz materyalden üretilmiş bize özel diye de bize kaktırıyorlar. satış stratejisi harika! girişimcilik muhteşem bir şey!!

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler