toshiba canvio basic 1 tb 2.5''

uzun zamandır kullanıyorum. ebat olarak çok da küçük olmamasına karşın kaba durmuyor taşınması kolay. en büyük artısı veri aktarım hızı. gerçekten çok hızlı. şöyleki 10 adet film barındıran (yaklaşık 13 gb) klasörü bir kaç dakikada aktarıyor. deneyimlediğim tek olumsuz yanı, harddisk kablo soketi biraz emanet duruyor. kablo tam oturmuyor. sanırım soketten kaynaklı. kabloyu biraz oynattığımda çıkıyor. onun dışında harika bir ürün.
ideal boyutlu, tasarımı şık ancak her harici harddiskin olduğu gibi oldukça hassas bir ürün. 3 yıldır özenle kullandığım harddiskten zaman zaman tık tık sesler geliyor. harddiskten kılıfı / kutusu ile saklanması gerektiğini düşünüyorum.
oldukça uzun zamandır sorunsuz kullandığım harddisk. çözemediğim bir şekilde kendini makul olandan daha kısa bir sürede kapatıyor ve tekrar çalışması için dönmeye başlaması gerekiyor. özellikle yüksek kalitede filmleri harddiskten oynattığımda 30-40 saniyelik bir pause'da bile takılmalara neden olabiliyor.

usb 3.0 destekleyen portlara takıldığında inanılmaz hızlı çalışıyor. bu yukarıda bahsettiğim sorunu usb 3.0'da test etme fırsatı bulamadım. bulursam bu entryyi düzenlerim.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler