torrent

dizileri internetten reklamlı bir şekilde izlemek yerine sezon olarak indirmek için kullandığım program. izlenmek istenen dizi adı sezon ile beraber arama motoruna yazılır. örnek ' prison break sezon 4 torrent dosyası'. bu işlemden sonra neredeyse her sitede karşınıza bu sezonun torrent dosyası gelecek. dosya masaüstüne indirilir. torrent programı açılarak indirilen dosya program içine sürüklenir. internet hızınıza göre dizi sezon olarak 2 saat içerisinde tamamen sizin olur
ilk çıktığı günden beri müdavini olduğum, altın çağını askeriyedeki inanılmaz internet hızıyla yaşadığım artık sadece çok beklediğim bir filmi oyun ya da programı indirmek için kullandığım program. ha şunu söylemeden edemeyeceğim downloadı maximumda uploadı minimumda sınırladığım doğrudur.
bir dönem yerli ve yabancı çok fazla sayıda torrent paylaşım sitesi vardı, insanlar çok geniş bir içeriğe ücretsiz bir şekilde ulaşıyordu. kısa sürede sokaktaki korsan cd piyasasını bitirerek fikri mülkiyetin de en büyük düşmanı tahtına oturdu. tabi bu tahta oturanın işi zor. mücadeleyi beklenenden çabuk kaybetti ve birçok torrent sitesi kapandı. kapanmayanlar ise ağır darbeler alarak zayıfladı. şimdi artık birkaç tane kaldı, onların da artık nefesi kıçında gibi bir durum var. haliyle paylaşmayı ve yardımlaşmayı artıran; düşük gelirliyi, öğrenciyi kültür-sanata ulaştıran bu sistem de eski parlak günlerinden uzaklaştı. yeniden parlar mı bilemem ama daha kötü olmasın da ben bu haliyle kalmasına bile razıyım.
oyuna, filme, diziye. aklınıza ne gelirse hem ücretsiz hem hızlı bir şekilde ayağınıza getiren bir sistem.
  • /
  • 2

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler