tomb raider

 resim


ikonik bir isimdir. oyun dünyası ile haşır neşir olan herkesin kendisi ile bir anısı vardır diye tahmin ediyorum. aynı isme sahip 2013 yılında çıkan oyundan bahsetmek istiyorum.

aksiyon/macera oyunlarını sevenlerin kaçırmaması gereken bir oyun tomb rider 2013. seriyi hikaye olarak baştan başlatmış oyundur. bunu yaparken aynı zamanda seriyi modern oyun tarzlarına adapte etmiş, bu işi incelikle gerçekleştirerek can çekişen seriye can suyu olmuştur adeta. pc'nin uncharted'ı olma yoluna da böylelikle başlamış oldu.

hikayesinden bahsedecek olursak lara gene bildiğimiz lara. macera düşkünü, meraklı, araştırmacı yeni mezun bir arkeolog. bir gemi insanın tüm uyarısına rağmen binlerce yıldır dünyadan saklı kalmış bir japon efsanesini açığa çıkarmak için fırtınanın göbeğine sürdürüyor gemiyi ve gemimizin enkaza dönmesi ile başlıyor maceramız. girizgahını yaptıktan sonra şunu söyleyebilirim ki oyunun en büyük eksisi hikayesi. çok kötü diyemem ama orijinallikten uzak ve daha oyunun ortasına gelmeden sonu tahmin edilebilen cinslerden.

artılar

-zamanına göre güzel grafikler.
-oyunda mekanik çeşitliliği fazla, çatışmalarda değişik tarzlar denemenize izin veriyor.
-ve tabiki elinize aldıktan sonra bir daha bırakmayacağınız okunuz.
-fizik motorunun küçük güzellikleri

eksiler

-özgünlükten uzak hikaye
-tekrar oynanabilirlik kısıtlı

sonuç olarak oyunun indirimsiz fiyatı üstünden bunca yıl geçtikten sonra fazla fakat indirim dönemlerinde oyun 10 tl'nin altı gibi fiyatlara düşüyor. o fiyat bazı için kaçırılmaması gereken parasının hakkını veren bir oyun.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler