the last of us

oynadığım oyunlar içerisinde playstation 4'e en yakışan oyunlardan birisi olduğunu söyleyebilirim. hikayesi ve oynanabilirliği yüksek ayrıca sizi uzun süre kendisine bağlayabiliyor.
çoğunluk tarafından beğenilse de fazla hikayeye kaptırması dolayısıyle insanı geren, yer yer korkutan oyundur. her aksiyon-macera sevene hitap etmeyebilir. oyun gerçekçiliği yüksektir.benzer sebeplerle gta5'ten de keyif alınmayabilir.
playstation konsoluna özel olarak çıkmış en iyi oyun olabilir.efsane bir giriş bölümü vardır.karakterlerle bütün olursunuz bir süre sonra, onlar sizin parçanız olurlar.ne oyunun bitmesini istersiniz ne de onları acı içinde görmeyi...
playstation’daki hikaye bazlı oyunlarda zirvededir gerçekten. oyun oynamaktan ziyade bir kitabı canlı canlı okuyor gibi hissettirir. depresif duyguları coşturması da ayrı güzel.
ben oyunun çok beğenmedim nedense.
playstation kafede oynadım bu oyunu ve bana aşırı gürültülü ve renkler kabarık geldi. ısınamadım sizler gibi. efsane falan abartmıyor musunuz.
hakkında oldukça fazla şey yazılabilecek oyun. ben ki yalnızca belirli oyunları sever ve oynarım, bu oyun beni tamamen sürükledi. hikaye anlatımını abartmaksızın oyunun girişinde verdiği bilgiler ile karakterlerden birini kendinize o kadar akın hissediyorsunuz ki, sırf bu mantıkla dahi oyuna devam etme arzusu doğuyor.
pek değinilmeyen bir husus ise oyunun müzikleri. öyle anlarda öyle müzikler ile sarmalıyor ki hikaye sizi, kısa film izlercesine kaptırıyorsunuz kendinizi.
keyif vermesi önemli değil midir oyunun?
bu oyun gerçekten fazlasıyla keyif vermekte.
joel adamımsın.
nughty dog tarafından geliştirilen sony tarafından yayımlanann ps3 ve ps4 için çkan aksiyon macera ve hayatta kalma korku türündeki oyun. havok oyun motoruna sahip ve haziran 2013 te satışa sunulmuştur. efsane oyunlardan biri olarak adlandırılmaktadır.
ben bu oyun için ps4 aldım. hayatımda hiç ps'ye sahip olmadım, heves de etmedim. fakat bir gün rastgele bu oyun hakkındaki yorumlara denk geldim ve merak ettim. bir pazar sabahı ben ps4 alacağım diye uyanıp d&r'a gittim, şansa bu oyunu hediye verdiler.

oyunun inanılmaz bir hikayesi var, yer yer acaip duygulandım, yer yer tırstım. karakterlere çok bağlandım. soundtrack gustavo santaolalla'dan. hala açar açar dinlerim.

oyun olarak ele alırsak bazen şişe at, dikkat dağıt, arkadan git öldür tarzı aksiyonlar sıkabiliyor, yapay zekasının da 10/10 olduğunu savunamayacağım, bazen adamın dibindeyim ama görülemiyorum bir şekilde.

bu oyunu bitirip ps4'ü satmıştım. the last of us 2 geldiğinde tekrar bir ps alırım gibi.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler