the 100

netflix vasıtası ile tanışmış olduğum mükemmel dizi. dizinin konusu gerçekekten ilgi çekici. dünyada nükleer savaş çıkar ve sadece 12 uzay istasyonunda bulunan insanların hayatta kaldığı düşünülmektedir. nükleer etkinin hafiflenmesi düşünülen 200 yıl sonunda istasyondan dünyaya tekrardan dönülmesi planlanmıştır ancak yaşanan teknik bir arızadan dolayı uzay istasyonlarında ki oksijen miktarında bir sorun yaşanmış ve 100 yıl sonunda dünyaya bir ekip gönderilmeye karar verilmiştir. dünyaya gönderilen 100 kişilik ekip dünyayı kontrol edecek eğer dünya tekrardan yaşanılabilecek bir yer halini aldıysa tüm istasyonlar dünyaya geri dönecektir. ancak dünyaya giden 100 kişilik grup dünyada yalnız olmadıklarını çok kısa süre içerisinde anlayacaktır ve olaylar farklı bir boyut alacaktır.
3 sezon ve yanlış hatırlamıyorsam 61 bölümden oluşan diziyi bir solukta izleyeceksiniz. ayrıca bölüm başı 41 dakika olması da izleyicinin dikkatinin dağılmasını engellemekte.
ilk sezonunu zar zor bitirdiğim herkesin aksine bir türlü sevemediğim netflix'te bulunan amerikan yapımı dizidir; çekimleri beni çekmemiştir, bunun yanında oyunculuklar da çok kötüdür, tabii ki söylemeliyim ki senaryosu ilgi çekicidir fakat güzelim senaryoyu berbat etmişler; benden tavsiye ise siz yine de bakın ilk 3-4 bölümüne belki de herkes gibi çok seveceksinizdir

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler