tesla semi truck

bugün gördüğüm, detaylarını merakla beklediğim ve bir kez daha tesla -sirketin dibi- dediğim otonom tır. kendileri tesla twitter videosunda çok havalıdır. gerçeğini görmeyi dört gözle bekliyorum. aslında biz de yaparız ama öncelikle en hızlı vpn i araştırmak yerine biraz bilimsel bilgileri araştırmamız gerekiyor.
bir tır'a göre oldukça hızlı kalkış yapabilen tabiri caizse drag tırıdır. tabi 40 tonluk bir dorse ile tek şarjda ne kadar gideceği büyük önem taşımaktadır. daha doğrusu rampada 40 tonu çekebilir mi? o bile meçhulken şimdiden kesin konuşmamak gerekir.

elon musk ın yine dünyayı ters köşe ye yatırdığı aracıdır. hem normal bir tır gücüne erişebilmekte ve ondan daha verimli olmasıyla öne çıkmakta olan semi tırı tasarımıyla adeta gönülleri fethetmiştir. tır bile olsa tasarım harikası olan bu araç iç kokpitiyle adeta bir uçak kullanıyormuş hissiyatı yaratma potansiyeline de sahip olduğu bence pekala söylenebilir. bakın bu adam resmen dünyayı değiştiriyor, şimdi böyleyse 5 10 sene sonrasını düşünün ne gibi araçlar olacak ya da elimizdekiler nasıl değişecek bence inanılamaz derece merak ettiren bir konu bu.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler