tesla model s

tesla şirketinin üretmiş olduğu elektrikli araçtır.ön tarafta 17 inçlik devasa bir konsol bulunmakta ve sürücüler istedikleri tüm her şeyi buradan kontrol edebilmektedir.3 tipte sürüş modu bulunmakta normal spor ve insane. 0 dan 100 3.1 sn gibi kısa bir sürede çıkabilmektedir.geleceğin elektrikli araçlarının bugünkü vücut bulmuş hali diyebiliriz. tesla şirketi büyük otomobil şirketlerinin yapamadığını yapmış ve seri üretim için model s i tüm dünyadan sipariş almayı başarmıştır.şuan sıklıkla amerika da kullanılsa da türkiye de de bulunmaktadır.fakat şarj istasyonlarının bulunmaması ve yeteri kadar pil üretimi olmadığında uzun bir süre daha yollarda yaygın olarak kullanılamayacaktır.
ludicrous mod'u ile 0-100 km'ye 2,3 sn. de ulaşmış all-electric araba. bu rekor, bugüne kadar hiçbir içten yanmalı motora sahip arabanın ulaşamadığı bir kalkış hızıdır.
teknolojisiyle diğer otomobillerle kıyaslanamayacak derecede devrim niteliğinde otomobildir. uzun menzili, güç kaybına uğramaması gibi marifetleri sayesinde elektrikli otomobillere karşı olan önyargıyı yıkıyor.
batarya değişim istasyonları ile uzun yolda şarj sorununu kökten çözecek otomobil üreticisinin elektrikli aracıdır. batarya değişiminin tanıtıldığı ve yakıt dolumu ile karşılaştırıldığı video için
hakkında büyük bilgi kirliliği olan araç modeli. pil değişimi deneysel bir projedir. uzun vadede yaygınlaşıp çoğalmayacak. 0-100 süresi ludicrous+ mod ile 2.3 saniyenin bile altındadır. ancak içten yanmalı araç rekoru değildir. daha hızlı 0 100 yapan araçlar mevcuttur. yine de seri üretim 4 kapılı bir lüx sedan için muazzam değerlerdir. hele ki ağırlığının 2 tondan fazla olduğunu düşünürsek muazzamdır.

araç her anlamda devrimseldir. şarj hızı , menzil , ücretsiz data hattı , ücretsiz supercharger vs akıllara ziyan.

fiyatı yüksek olmasa yollarda daha çok görürüz.
dünyada en çok satan 2.ci bataryalı araç olup 2012 den beri üretilmektedir. özellikle çok güzel bir tasarıma sahip olan model s kendi kendine sürüş imkanıyla gönüllerde taht kurmuştur ah keşke ucuz olsaydı da alabilseydim ancak hem vergi koşulları hem de doların şahlanışı sebebiyle piyangoyu tutturmadıysan böyle bir araba ancak hayallerde sürülebilir. ülkemizde yollarda görüldüğü zaman ses çıkarmayışına rağmen kaptırıp gitmesi ferrariye taş çıkaracak cinstendir.
elektrik motorunun yüksek torku ve kusursuz bir aerodinaminin birleşimi, sonuç araba dünyasının unicorn u. model s, birçok premium araçta olmayan fazlasıyla ince detaylara sahip, geniş bagaj hacimli, gücüne zaten diyecek yokken bir de en uzun menzilli all-electric araç. fiyatı ülkemiz için hayli yüksek olsa da gelişen teknoloji ve ar-ge ye yapılan yatırımlar sayesinde düşeceğine inanıyorum

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler