tesla model 3

gönlümün efendisi ucuz elektrikli otomobil tesla model 3: 35,000$ başlangıç fiyatı, en az 340km menzil, tamamen otonom sürüş, model s’ten %20 daha küçük, 0-100km en düşük modelde 5.x saniye, 2017 sonu teslim… hayalimin arabası ancak tr satış fiyatı yine 200.000 liraları bulacaktır dolayısıyla sadece hayalimin arabası olarak kalabilir.model 3 segment olarak audi a4, mercedes c ve bmw 3 serilerine rakip olacak. en az 340km menzile sahip olacak arabanın boyutunun ise model s‘e göre %20 daha küçük olacağı bilinmekte. birinci ve ikinci nesil otomobillerden gelen finansman ile büyüme sonucu ölçek ekonomilerine ulaşılması ve ‘birim maliyet’in düşürülmesi, gigafactory ile pil maliyetlerinin hatırı sayılır miktarda düşmesi sonucu hedef fiyatı tutturması beklenen model 3 tesla motors’un kuruluş vizyonundaki nihai hedef. temennimiz tesla türkiye resmi olarak açıldıktan sonra bizim de uygun fiyatla tesla sahibi olabilmemiz
ön siparişle sırada bekleyen müşterilerine teslimat süresinin 2018 başından yıl sonuna kaydığını haber vererek heyecanla bekleyenleri birazcık üzmüştür ancak elon musk'ın hatrına çok kızmamışlardır diye umuyorum.
modern çağın devrimi. vaktiyle ford tarafından yapılan model t devriminin benzerini tesla yapıyor.

elektrikli araçlar şu anda ya ulaşılabilir değil ya da iş görmez durumda.

model 3 nispeten makul fiyata iyi bir araç vaad ediyor. aracın en büyük özellikleri verimlilik ve otonom sürüş.

model s ile verimlilik kıyasında şöyle bir oran var. model s normal bir kullunımda 210w/h ile yol alıyor. çok ekonomik sürülürse 190 a kadar düşüyor. model 3 te ise bu rakam 160w/h altına inebiliyor.

ayrıca model s ilk çıktığında otonom sürüş donanımı yetersizdi. sonradan autopilot 2.0 ile yükseldi. hw farklı yani.

belki 2020 de tesla türkiye faal olursa 2. el bi model 3 alırım. 2019 2020 de türkiyede en ez 300 model 3 gelecek.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler