tesla

ismini nicola tesladan almış araba markasıdır. herne kadar şu an zarar ediyor olsa bile şirket yakın gelecekte çok buyuk kar etmsi kaçınılmazdır. çünkü yavaş yavaş otomobil sektörü elektrikliye dönüyor.
önsipariş ile model 3 bekleyen müşterilerine aracın teslim süresinin 2018 yılı sonunu bulacağı ile ilgili bilgilendirme maili gönderen firmadır. elon musk gibi çağ ötesi bir insanın kurduğu şirket olmasından dolayı insanın hakkında kötü düşünesi gelmiyor.
elektrikli otomobil rüyası ile yapay zeka rüyasını bir otomobil bünyesinde bir araya getirmiş olan gelecek on yılın en değerli şirketi olmaya aday 2003 yilinda kurulan ve ceo’lugunu elon musk’in yaptigi şirket.
yakin gelecekte dizel ve benzinli arac üretmeyi durduracaklarini veya büyük oranda kisitlayacaklarini ve elektrikli otomobile ağırlık vereceklerini aciklayan otomotiv firmalarına, gelecek belki 20 yilda öncülük edeceği bugünden belli olan vizyoner firma.
elektriklo otomobil konusunda en kuvvetli rakibinin toyota olacagini düşünüyorum.
şirket değeri bmw gm ve fordu geçmesi pazarlamanın ne kadar önemli olduğuna en güzel örnektir.elektrikli otomobillerde çözülmesi gereken batarya sorunu hala en başındayken böyle bir iyimser havayı yaratmak kolay değil.
elektrikli otomobil markasıdır. sanılanın aksine yakın gelecekte maliyetler sebebiyle iflas bayrağını çekebileceğine dair söylentiler geçmektedir. valla silikon vadisinin yalancısıyım.
elektrik motorunun aktarma organının olmaması nedeniyle güç kaybının minimum olduğu otomobilleri yapan firmadır. aynı sebepten 0-100 km hızlanmaları çok yüksektir bu marka araçların ve torku her zaman eşit verdiği için muazzam bir hızlanma hissi vermektedir ki gerçekten hızlanır. bildiğim kadarıyla hızı 250 km/sa ile sınırlandırılmıştır.
devrim niteliğinde araçlar üreten, dünyanın elektrikli araç kullanımına geçiş süresini kısaltan, dünyanın ömrünü uzatacak olan şirket. her ne kadar zarar gözüksede uzun vadede kazanacak olan şirkettir.
oldukça kaliteli araçlar üreten elektrikli otomobil markasıdır.kaliteli araçlar üretmesinin yanında performanslı ve göze oldukça hoş gelen araçlar da üretmektedir.şirketin en büyük amacı herkese bir elektrikli otomobil sağlamaktır.ancak şimdilik bu fiyatlarla ve şarj olayının yetersizliğiyle zor görünüyor.

özellikle ülkemizde aracınızı şarj edebileceğiniz birkaç yer olduğundan büyük sıkıntı çıkıyor ancak 6-7 kat daha fazla tasarruf ediyorsunuz.
amerika merkezli elon musk'ın sahip olduğu araba markasıdır. esasen başlığın tesla motors olarak değişmesi daha mantıklı olur. çünkü genel olarak araç adı budur.
  • /
  • 3

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler