teknosa preo p2

türkiye'nin en büyük elektronik mağazalarından olan teknosa'nın çin menşeili gionee marka telefona kendi ismini bastırarak ülkemizde satışa sunduğu telefon.

5,5" 720p ekran tercih etmeleri batarya konusunda iyi olmuş ki zaten full hd ekran ile arasındaki detaylar o kadar da fark edilmiyor günlük kullanımda, 2gb ram olması android gibi arka plan işlemleri kullanan sistemler için önemli, zira ihtiyacımız olan programları kurduktan sonra ram kullanımı hiçbir program açık değilken 800mb civarına çıktı. 16gb hafızası bulunuyor ama kullanabileceğiniz hafıza sistemden dolayı oldukça düşüyor ve yedek bir hafıza kartı almaya ihtiyaç duyuyorsunuz.
ama bizi derinden etkileyen olay kılıfı ile 1 yıl kadar kullanımdan sonra ekranın sol alt tarafından kalkmasıyla birlikte telefon kendisini resetlemeye başladı ve hemen garantiye yolladık. 12 gün sonra bu ekranın değişmesi lazım diyerek garantinin bunun kapsamayacağını söylediler. böylesine bir firmanın böyle berbat bir garanti hizmetini kullanması çok garip geldi doğrusu.
teknosa bunu öyle güzel pazarlama taktiğiyle müşterilere satmaya kalktı ki müşteriler gözü kapalı satın aldı.insanların bu telefonu almasının en önemli sebebi cep telefonlarına gelen taksitin kalkması yurtdışından gelen telefonlara yapılan extra vergi ve telefonların bir anda yüzde 30 35 artmasından kaynaklı insanlar bu tarz telefonlara yöneldi.teknosa da akıllılık yapıp gionee firmasının telefonlarını teknosa adıyla millete satmaya kalktı ne oldu insanlar 4 5 ay sonra şikayet etmeye başladı servislerinin önünde kuyruklar oldu parasını verdiği ürünü kullanamayan tüketiciler isyan etti.
ciddi dayanıklılık sorunları olan telefon. insanların sadece sosyal paylaşım uygulamalarını kullanacak oldukları için düşük özellikli telefonlar almasını mantıklı. ancak zaten en güvenilir markayla en bilinmeyenin arasında çok ufak fiyat farkları olan bu segmentlerde bari daha kaliteliye gitmek lazım diye düşünüyorum. ne gionee adı sanı duyulmuş bir marka, ne de teknosa'nın daha önce böyle bir tecrübesi var. böyle ürünleri tercih etmemek lazım.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler