team 17

team 17 , 7 aralık 1990 de kurulan video oyun geliştiricisidir. herkesin hayatında en az 1 kez oynadığı worms adlı oyunu en popüler oyunlarından bir tanesidir.

firmanın son zamanlarda çıkarmış olduğu oyunlara göz atmakta gerçekten fayda var

(bkz:escapist)
(bkz:escapist2)
27 yıllık köklü geçmişinde worms serisinin yanısıra 90'ların ilk yarısının efsane shooter'ı alien breed de vardır. amiga'nın en meşhur shooter oyunu olarak nitelendirilen oyun da worms gibi bir seriye dönüşmüş, hatta o dönem "amiga'da 3d oyun oynanamaz" gibi bir şehir efsanesi yüzünden amiga'larını satıp pc alan oyunculara inat bir 3d versiyonu da yapılmıştır oyunun. ne yazık ki çok geç kalınmış, amiga ölmüştür ama bu seri bir efsane olarak tarihteki yerini almıştır.

team 17 bugünlerde akıllı telefonlar da dahil olmak üzere birçok platforma farklı fikri mülkler ve oyunlar geliştirmeye devam etmektedir.
worms serisinin en iyi oyunu, aynı zamanda tüm zamanların kült oyunlarından biri olan worms armageddon'un yaratıcısı olan oyun firması. gerçekten bu nasıl bir yaratıcılıktır: sen solucanların kontrol edildiği bir oyun yap, o solucanlar yeri gelsin bazuka kullansın, yeri gelsin güdümlü füze, hatta yeri gelsin kamikaze yapsın, sonra da bu oyun tüm dünyada en sevilen oyunlar arasında yer alsın. out of the box düşünmek böyle bir şey.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler