swiftkey

android telefonlar için geliştirilmiş gelişmiş bir sanal klavye yazılımı. hata düzeltme otomatik tamamlama gibi güzel özellikleri olsa da asıl olayı cloud desteğidir. kısaca istediğiniz bir cümleyi kaydederek başka yerde de kullanmanıza olanak sağlar.
sony telefonların bazı modellerinde yüklü gelen klavye uygulaması.

klavye uygulaması diye bir şeye neden ihtiyaç duyulduğunu anlamış değilim. sony'nin normalde elinde zaten hazır olan basit bir klavye eklemek yerine böyle bir yola gitmesinin manasını çözemiyorum.

swiftkey daha önce yazdıklarınızdan hareketle daha gelişmiş bir akıllı tamamlama özelliğine sahip olduğunu iddia ediyor. en büyük numarası bu. bu yüzden de otomatik tamamlama özelliği kapatılamıyor. benim gibi bu özelliği kullanmayan biriyseniz hayatta yapacağınızı tahmin etmediğiniz bir şey yapacak ve play store'dan klavye uygulaması arayacaksınız.

hayır swiftkey'i yine koyun da alternatif olarak bir de normal, dümdüz, bomboş bir klavye de koyun, beğenmeyen ona geçsin arkadaş. olacak şey değil.
android için akıllı klavye uygulamasıdır.daha hızlı ve rahat yazmanıza olanak tanır,biraz kullanayım dedim fakat pek hoşuma gitmedi.zaten genelde böyle klavye uygulamaları kendi yazmaya alışanlar tarafından pek tutulmaz.telefon klavyesiyle yeni tanıştıysanız güzel bir uygulama kullanın
akıllı telefonlar için geliştirilmiş klavye uygulamasıdır.amacı klavyenin daha basit, daha hızlı ve daha kullanışlı olmasıdır.birçok temaya sahip olması artılarından biridir.ancak asla telefona önyüklü olarak gelen klavyelerin yerini tutamaz.(özellikle samsung telefonların klavye tasarımları ve kullanım kolaylığı efsane bence.şu an lenovo k6 note kullanıyorum ancak samsung klavyesi kadar ne rahat, ne kolay ne kullanışlı.bir sürü klavye uygulaması denedim sonuç değişmedi.)
android bir telefon elime geçtiğinde yaptığım ilk şey swiftkey uygulamasını indirmek bu yeterli sanırım uygulama hakkında
google reklamlarına tam teslim olmak yerine biraz da yazdıklarımi başkaları görsün diyerek indirip kurulabilir. hatta yazdıklarım yabancıya gitmesin dogrudan tc de kalsın derseniz tambu klavye falan kullanin. yazımı dizaynı vs çok kullanışlı görsel olarak zengin alternatif seçenekler sunuyor swiftkey candır
sony telefonumda nefret ettigim yuklu gelen klavye uygulamasidir.

eski sony telefonumda yuklu gelen ve silinemeyen international keyboard uygulamasi harikaydi fakat onu bulamadim. yazdiklarimin kaydedilmesi ve otomatik kullanimi kapatamamak beni cildirtmisti. baska bir klavye indirmemek icin uzunca ugrasip yolunu bulup bu uygulamayi devredisi biraktiktan sonra chinese klavye indirdim ve ingilizce opsiyonu da vardi fakat elim surekli bosluk tusunun yanindaki dil degistirme butonuna degdiginde cince klavyeye gecmesine dayanamadim. sadece ingilizce klavye kullanmak da sikinti yaratiyordu bazi uygulamalarda. turkce ve almanca karakterleri girmek mumkun olmayinca guzel bir international keyboard aradim ve su an kullandigim 'multiling keyboar'u buldum. bircok ulkenin dilinin karakterlerini kullanabiliyorsunuz ve bu sizin keyfinize bagli olarak degiskenlik gosteriyor.

swiftkey benim icin sony'nin developerlarina bircok kufur etmeme ve su an bile sinirlenmeme sebep oldu. sizi zorla bir klavyeye muhtac biraltirmak sacmaligin daniskasi. kullanicilarinin yazim aliskanliklarinin istatistigini tutan bir uygulamanin verilerini satmak/kullanmak beni rahatsiz etti ayrica.

kullanirsiniz kararinizi verirsiniz ama ben hic hosnut olmadim.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler