swatch

orta kalite fiyat performans ürünü saatler üreten isviçre saat markası. oldukça şık görünen saatleri vardır. hem spor, hem de klasik modelleriyle hemen hemen her büyük avm de standını görebilirsiniz.
yedek parçadan kazanmak için kayışlarını kalitesiz yaptığını düşündüğüm saat markası. sürekli eskiyen ve kopan deri kayışlardan bıkıp son çıkan lastik kayışlı yvs417 model saatini aldım. fakat bir yıl geçmeden o da koptu gitti. saatin tokası kayışa çok dar geldiği için zorlamadan çıkarılmıyor maalesef. o da belli süre kullanımdan sonra kopmaya sebep oluyor. garantiye girmediği için 75tl daha bayılıp tekrar deri kayışa döndüm. bakalım o ne kadar gidecek.
tasarımları renkli ve zarif olan işviçre menşeli saat firması.

en sevdiğim ürünleri şeffaf olanları. o kadar iyi tasarlandığını düşünüyorum ki, o saat mekanizmasını çalışırken izlemek hoşuma gidiyor. şeffaf saatleri dışında çok ön plana çıkan başka tarz ürünleri yok. çok pahalı saatlerde bulmak mümkün daha makul fiyatlarda saatlerde. her cebe uygun diyebilirim. zarif saatler seviyorsanız bire bir.
pil degisimlerini ucretsiz yaparlar. ama ilk cikis noktalari high end kullanicilardan ziyade low end yani orta / alt kesim kullanicilara da hitap edebilen tasarimlardir. degerli bir aksesuardan ziyade fonksiyonel bir urun olarak piyasaya sunulmus, bu sekilde basarili olmustur. yuksek kaliteyi ucuza sunabilmeyi ana mesajlari olarak belirlemislerdir. pazarlama acisindan ders niteliginde basarili bir ornektir.
kaliteli saatlerdir. sorunsuz tıkır tıkır çalışırlar. bazı kayışları daha kısa ömürlüdür fakat kayış fiyatları da astronomik değildir. sorunsuz çalışan bir saat almak istiyorsanız en uygun fiyatlı saat markaları arasında swatch da sayılabilir.

daha pahalı saatlerin daha pahalı olmasının sebebi ise ufak tefek ek özelliklerinin yanında takı mahiyetinde kullanılıyor olmasıdır. statü işaretidir bir nevi genellikle 3.dünya ülkelerinde çok önemli bir statü göstergesidir bu saatler.
türkiyede swatch saat marka izleniminden dolayı lüks gibi görünse de aslında orta segmentte isviçreli saat markasıdır.üst sınıf gözükmesinin sebebi marka algısı ve firmanın isviçreli olmasından kaynaklandığını düşünüorum.bir tag heuer yada bir rolex kesinlikle değildir.giyim markası gibi sürekli model değişikliğine gider sabit bir tasarımı vardır.dış malzemeleri ve kordonlarını farklı şekilde üreterek binbir varyasyondasaat üretimleri mevcuttur.
saatlerinde quartz pil kullanan ve saat başı ortalama 51 parça barındıran, benim gibi mekanik saat hayranları için değersiz saat markası.

bu arkadaşların system 51 isimli bir modeli çıkmıştı. gene 51 parçadan oluşan hafif bir mekanik saatti. koleksiyon yapan arkadaşlar için alınmaya değmez ise de ucundan mekanik saatlere ilgi duyanlar için başarılı bir üründü.
bundan yaklaşık 2 - 3 sene önce aldığım saatimin, camının çiziklerini temizletip, 2 kere pilini 2 kerede kopçasını değiştirdim. üstelik bu saydıklarımın hepsini ücretsiz olarak yaptırdım. müşteri memnuniyeti açısından son derece iyi olan bu firmanın saatleri de bir o kadar sağlamdır. bu süre zarfında sayısızca tuzlu ve tatlı suya soktuğum ayrıca sürekli bir yerlere çarpıp çizdiğim saatim bana mısın demeden halen tıkır tıkır çalışmaktadır.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler