super meat boy

son yılların platform oyunlarının ( bilmeyenler için en klasik örnek süper mario) en parmak ısırtan, en çok klavye/kol kıldırtanı. team meat tarafından geliştirilen bu oyunda bir et kübünü oynuyoruz. evet, derisiz, kanlı manlı bir kas kübü. amacımız kötü bir fetüs olan dr.fetus tarafından kaçırılan sevgilimiz bandage girl'ü (bandaj kız) kurtarmak. oyunun karakterlerinden anlayacağınız üzere oyun son derece geyik. ara sahneler insanı bol bol güldürüyor. e tabi oyunda meat boy dışında seçebileceğiniz bilindik karakterlerin parodik halleri var. meat boy'dan canınız sıkılınca batman'in parodi tiplemesi hatta half-life' da gözümüze, yüzümüze atlayan lanet olasıca headcrab'le oynayabilirsiniz.

oyun son dönemlerde çıkan, yatılarak oynanan platform oyunlarının arasından gıcıklığı ile, zorluğu ile, sinir bozuculuğu ile direk sıyrılıyor. bu konuda gerçekten başarılı. insana gençliğini tekrar yaşatıyor. "yaşlandık artık" bahanesi bu oyunda geçmiyor arkadaşlar. dik duracaksınız, ekrana odaklanacaksınız, atik olacaksınız çünkü checkpoint sistemi yok ve oyun affetmiyor. en önemlisi de başarısız olmaya alışacaksınız. adamlar milyon kere öleceğinizi bildikleri için her bölümün sonunda, her denemenizi aynı anda size gösteriyorlar. her biri sizin denemeleriniz olan 100 tane meat boy'un saniyeler içerisinde şaldur şuldur patlamasını izlemek de zevkli.

üzerinde durmadan geçemeyeceğim, oyunun müzikleri birer sanat eseri. bölümlere göre müzik seçimi de çok başarılı. oyunu bitirdikten sonra emin olun bunlardan oluşan bir müzik listesi de yapmak isteyeceksiniz.

şu distortion gitarın 8 bit efekti ile uyumunu buraya bırakıyor, sizi de oyunu oynamaya davet ediyorum.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler