strava

android , ios ve çeşitli platformlarda kullanılabilen spor takip uygulaması. sosyal ağ gibi de kullanılabilir. ücretsiz versiyonunda pek bir kerameti yoktur , ancak premium üyeliği ile keyifli özellikler sunuyor. live segment özelliği ile daha önceden kaydedilmiş segmentleri ve bu segmentlerde yapılmış süreleri gösterir. o süreye göre ne kadar yavaş veya hızlı olduğunuzu belirtir. rekabetçi ve performans odaklı sporcuları motivasyon için rakipsizdir.

koşu ve bisiklet sporlarına odaklı olmasından dolayı akıllı saatler ve bisiklet yol bilgisayarları ile kullanılır. bazı bilgisayarlar senkronizasyon ile stravaya bağlanır.

en büyük rakipleri runtastic sports tracker ve endomondo dur.

cep telefonlarında bulunan bluetooth ve ant+ bağlantısı ile çeşitli sensörler bağlanır. bu bakımdan sadece endomonda ile kıyaslanabilir. çünki diğer programlar sadece blutooth veya ant+ seçeneklerinden birini destekler.

cep telefonunuzu bisikletinize bağlayıp iyi bir yol bilgisayarı yapabilirsiniz.

bir diğer can alıcı özelliği ise heat map özelliğidir. gittiğiniz yolların toplamını haritada bir arada gösterir. ayrıca geliştiriceler tarfından yapılan gloabal heatmap özelliği dünya çapında bisiklet kullanım alışkanlıklarını inceleyen belediye ve kurumlar için güzel bir veritabanıdır.

son olarak premium üyeler için antrenman koçu özelliği vardır.
ücretsiz versiyonunu kullanıyorum. uzun süre yürüyüş için kullandım fakat bisiklet aldıktan sonra bu uygulamayı kullanması çok daha zevkli hale geldi.

yeni aktivite başlatmak istediğinizde yürüyüş / koşu veya bisiklet olarak çok basit bir şekilde seçebiliyorsunuz. aktiviteyi bitirdiğinizde harita üzerindeki rota bilgilerini, daha önce aynı rotayı kimlerin kullandığını ve derecelerini görebilirsiniz.

en çok beğendiğim kısmı ise aynı rotayı kullananlar arasında kaçıncı olduğunuzu göstermesi.

uygulama türkçe menüye sahip değil fakat kullanması zor da değil. spor yaparken motivenizi yüksek tutmaya yarıyor, diğer kullanıcılarıyla tatlı bir rekabet içindesiniz.

kesinlikle öneririm.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler