steve jobs

apple şirketinin bugünlere gelmesinde en büyük pay sahibidir.(steve wozniak ile birlikte.) apple şirketini steve wozniak ve birkaç arkadaşı ile kurmuştur.daha sonra birkaç sorudan dolayı şirketten kovulmuştur.apple, steve jobs'ı geri getirmek için steve'in sonradan kurduğu şirketi satın almıştır.bundan sonra apple steve jobs ile yükselişe geçmiştir.steve jobs iphone, macbook, macintosh, ipad gibi teknolojik aletleri hizmetimize sunmuştur.
apple’ın kurucusu ve eski yöneticisidir. iş adamı kimliğiyle agresif ve hırslı olarak tanımlanan, yatarıcı kişiliğiyle sınırsız olarak niteleyebileceğimiz deha. klasik yaşam öyküsünü bir kenara bırakırsak, stanford konuşması jobs’un farklı bakışındaki sihirinden biraz bahsetmetedir. tavsiye ederim.
zamanında apple ı kurmuş ve ceo olarak görev yapmıştır. birkaç yıl önce hayatını kaybetmiştir. bill gates ile çok yakın arkadaş oldukları apple ı beraber kurup kavga ederek ayrıldıkları da iddia edilir ama ben buna hiç kanıt bulamadım neyse geçelim şu anda kullanılan birçok apple ürünü steve jobs sayesinde üretilmiştir.
apple şirketini kuran geliştiren daha sonra iise kendi kurduğu şirketin ceo'su tarafından şirkete zarar verdiği gerekçesi ile uzaklaştırılan para babası iş adamı ee tabii sonra tekrar şirketin ceo'su olmayı başarabilmiştir :)

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler