stellar lumens

jed mccaleb tarafından kurulan kripto para özellikleri bakımından ripple'a benzemekte piyasada ripple'dan daha fazla miktarda bulunmakta (103 milyon

şu an 0,1 dolardan alınabildiği için yeni bir ripple vakası oluşturması en muhtemel coindir
kendisi anlık olarak 1 dolar beklentisine sahip olunana coindir. al sat yapmaktan ziyate al ve tut öneririm. gerçekten güzel potansiyeli var coinin. çünkü al sat yaparsanız coini elinizden kaçırma ihtimaliniz olabilir.
kendisinin az ekmeğini yemedim.
bir altcoin.

öncelikle bazı yanlışları düzeltelim bu coinle ilgili. toplam piyasaya sunulacak coin sayısı 103 milyon değil, 103 milyar adettir. şu anda dolaşımda 17 milyar adet mevcuttur. anlık % 20 pump yemiştir ve piyasa değeri şu an itibariyle 0.00001414 btc'dir. bunları basit bir google araması ile bulabilirsiniz. peki, hangi bilgileri bulamazsınız. aşağıdakileri:

bu coin ripple'a bazı yönlerden benzer. mesela madenciliği yapılamaz, piyasaya ne sunulursa o kullanılır. ripple gibi development team'de esas meblağ bulunur ve bu takım arada sosyal medyayı kullanarak bol bol spekülatif haber yayar; böylelikle siz ister kızın ister kızmayın pekala da manipülatif ve spekülatif pump-dump yapılır.

ripple'dan üstünlüğü ise decentralized olmasıdır. ripple'da bu özellik yoktur.

şöyle bir düşünelim, bu coin 1 dolar olur mu? olursa piyasa hacmi 103 milyar dolar olur. şu an için imkansızdır. 500 milyarlık bir piyasada bu nasıl mümkün olabilir? ha, ileride piyasa 1-2 trilyon dolara çıkar o zaman olabilir.

hodl edilir mi, ben sadece pump-dump dönemlerinde değerlendiririm. onun haricinde uzun dönem elimde tutmayı uygun görmem ama karar tabii ki sizin a dostlar.
ripple'la benzerlikleri sadece teknolojik de değildir. ibm'le ortaklığı var mesela stellar'ın. zaten bu haber çıkmadan önce 200-300 sat bandında gezerken, ekim ayında çıkan bu haberle birlikte bir anda iki, hatta üç katına çıkmıştı fiyatlar ki tüm altcoin'lerin çöküşte olduğu bir dönemdi bu.

ve tıpkı ripple'da olduğu gibi, stellar'da da yapılan anlaşmalar stellar lumen'leriyle, yani borsada alıp satılan parayla değil, stellar şirketi ve sundukları blokzinciri çözümleriyle ilgili oluyor. coin'in sahibi olan şirketin kredibilitesi artıyor ama coin'in kendisinin geleceği hakkında bir şey söylemiyor bu.
işin içinde jed mccaleb varsa o işte bir bit eniği ararım. çünkü geçmişinde de istikrar yoktur bu adamın. edonkey örneği bunlardan biridir. yakın tarihe geçecek olursak bir de mt. gox vakası ile karşılaşırız. overnet'i hiç saymadım bile o nedenle beklenen başarıyı yakalayacağını sanmıyorum.

bu arada jed mccaleb acayip bir adam kötülemiş olmayayım gayet creator ve başarılı hatta satoshi bu adam olabilir mi diye çok araştırmıştım. dünyada p2p fork edip torrent anlayışına anonimlik getiren üzerine bir de bunu açık kaynak yapan ve edonkey ile decentralized kavramını anonimlik olayını yürüten, overnet kuran başka adam yoktur. hatta kendisi ilk mt. gox hadisesi ile çok fazla bitcoin rezerv etmiştir. bir de pgp ve sha-256 bulaşmış olsa anında nsa'a satoshi bu adam diye ihbar edecektim, o kadar.
bugünkü sıçramasıyla 0.7 dolar seviyesine kadar yükselen kripto para. son 24 saatlik işlem hacmi 480 milyon dolar civarında, bu da doğal olarak artış trendini destekliyor. ancak bu yükselişi muhtemelen geçici olacaktır, 1 dolar seviyesine ulaşması için biraz daha süre gerekiyor.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler