steemit

blok zinciri tabanlı bir sosyal paylaşım sitesidir. ürettiğiniz içerik ile oylanarak steem dolar ve steem power kazanabilirsiniz. steem power sizin oylama gücünüzü belirliyor. oylama gücünüz arttıkça oy değeriniz artacak ve oyladığınız paylaşımlardan destekleme ödülü de elde edeceksiniz. steemit'e üye olanları ve üye olmak isteyenleri tr tagında bekliyor olacağız.
https://steemit.com/trending/tr
bir sosyal paylaşım sitesi.şöyle ki paylaşımlarınızdan,paylaşımlarınızın beğenilerinde veya beğenilen paylaşımı beğendiğiniz için bile bir miktar para kazanabilirsiniz.bu sistemde uğraşırsanız,birkaç ayda iyi para kazanmaya başlarsınız.tabi her şeyden çok yaptığınız paylaşımın kalitesi ve özgünlüğü önemli.böyle anlatmak uzun sürer,youtube`da bir arkadaşımız anlatmış.bir izleyin fikir sahibi olun derim,ilerde çok daha popüler olur bu sistem.
öncelikle kendi linkimi veriyim (hesap yeni,zamanla bir şeyler eklemeye başlarım) ,takipleşiriz :
https://steemit.com/@young-werther
bu da bahsettiğim arkadaş:
https://www.youtube.com/watch?v=hXxerW2V8rY&list=PLQSD15YAWUMmNTm-IokwMU9G7_hZdkqAu
-linkler düzeltildi.
forumlar, bloglar, derken artık yazdığımızdan paramı kazanacağız dedirten olay. belki bu artık kaliteyi artırıp yazarlara üç beş kuruş kazandırır. bizlerde google adsense, seo, pagerank gibi saçma sapan olaylarla uğraşmaktan yazmayı unutmayız. sitenin alt yapısıyla uğraşmaktan insan yazı yazamıyor.
iyimi.com'un daha fazla üye tarafından kullanılan evrensel versiyonu gibidir. ancak buradaki sistemde kimin kazanıp kimin kaybedeceğine üyeler karar verir. gelecek olan bir sitedir. yalnız kazanmak istiyorsanız hiç yazılmamış ve merak edilen bir konuda ingilizce inceleme yapmanızı tavsiye ederim.
biraz üzerine düşülürse gerçekten iyi paralar kazanılabilir gibi gözüküyor. sitede aktif olan turk kullanıcılar ve oluşturdukları gruplar da oldukça aktif. zaten kendi aralarında sistem kurup birbirlerinin gönderilerini upvotelayarak daha fazla öne çıkıp para kazanmasını sağlıyorlar. sitede çok kötü içerikler olduğu gibi gerçekten para kazanmayı hakkedecek orijinal içerikler de var. işin garip tarafı copy paste yapılmasına ve özen gösterilmemesine rağmen o içeriklerden çok iyi para kazanan kullanıcılar dahi var.
belki de sistemde daha iyi bir denetleme mekanizması ve kontrol kurulursa hem içerikler cok daha kaliteli hale gelir hem de saçma sapan sekilde steem kazanılmaz. ama sonuçta bir sosyal medya platformu da olduğu için her türlü sesin ve içeriğin olacağı aşikardır.
bakalım ben de yavaştan kurcalamaya başlıyorum. zaman geçtikçe yaşadığım tecrübeleri ve gelişimimi buradan bildiririm.
fikir güzel olsa da merkezi bir ödeme sistemi olmamasının negatif yanlarını taşıyan site. sistem decentralized olsa da kullanıcı kitlesi değil sonuçta. bu yüzden köşe başları kapılmış vaziyette.

hani twitter'da komikli bir şey yazarsınız ve birkaç etkileşim alırsınız, fakat bunu hasbelkader gören bol takipçili bir hesap yazdığınız şeyi birebir kopyalayarak sizin belki 100 katınız kadar etkileşim alır ya, burada da bu oluyor gibi. "ben kopyayım" diye bağıran içeriklerin, popüler hesaplar tarafından paylaşılıp, bazen sırf popüler hesaplar paylaştığı için, 50-100 doları cukkalanması durumları gördüm birkaç kez.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler