steam

oyunları dijital bir şekilde satan uygulama. fiyatları kutulu oyunların fiyatlarına göre oldukça uygundur. ayrıca her yıl 3-4 kez indirimler olur. (kış indirimi, cadılar bayramı indirimi, yeniyıl indirimi v.b.) istediğiniz bir oyunu indirim sezonundayken %50 hatta %75 indirimle satın alabilirsiniz.
özel günleri iple çekmemi sağlayan sanal oyun dükkanı. içinde oyun dışında forum, gruplar ve çeşitli istatistik bölümleri olması gayet hoş. bir oyun hakkında dünyanın her ucundan insanların yorumunu okuyor ve tartışabiliyorsunuz. güzel guruplar kurup zevkinize zevk katabilirsiniz. piyasada tekel oluşturması kötü gibi gözükse de bitcoin ile bile ödeme kabul etmesi zaten hakkını veriyor. istek listesi oluşturmayı unutmayın, sonra indirimleri kaçırır üzülürsünüz.
dijital oyun platformu. özel indirimler ve güvenirliği ile tercih sebebi. ayrıca seri oyunlarda sonra ki seride indirim verebiliyor.örneğin football manager 2017 alan müşterilerine belli bir süre football manager 2018'i %25 indirim ile sattılar. ve tabi bende bu uygulamadan yararlandım.
ben de dahil pek çok kişiyi korsan oyun kullanmaktan alıkoyan son cüzdan bükücü. indirim zamanları gerçekten kadın/erkek dinlemeden tüm oyun severlerin cüzdanlarını sömürmek için geliştirilmiş bir virüs gibi adeta. hani dersiniz ya sevgilinize veya eşinize "yahu dolapta daha giymediğin dolu kıyafet var neden birde bunu aldın ki?" heh işte steam de bunun dijital platformuna sahip olanı...

şaka bir yana bu platformu kullanan ve indirim tarihlerini takip etmek isteyenler http://steam.multiplayer.com.tr/steamde-indirimler-hangi-zamanlar-olur-steam-indirim-rehberi/ şuraya bir göz atabilir.
bir çok indirim dönemiyle insanları cezbeden büyük oyun platformu. yaz ve kış indirimleri özellikle kaçırılmaması gerekir. diğer ara indirim dönemlerinde bazen güzel indirimler olsa da oyunların geneli açısından tatmin edici olmayabiliyor. ayrıca dikkat edilmesi gereken bir konu da insanların hiç oynamayacağı oyunları sadece indirimde diye alması ve asla oynamaması.
geçen sene kış indiriminde 20 liraya toplam değeri 138 tl olan 8 oyun aldığım oyun platformu. oyunları aldıktan sonra hiç hoşnut olmadım.
nedenine gelecek olursak steam indirim mantığı genelde eski ve popüler olmayan yani satılmayan oyunları indirim getirme şeklinde gelişiyor. para vermemek en doğrusu artık benim için zaten verecek paramda yok bu yüzden crackli oyun oynuyorum. emeğe saygım var, paramda var diyorsanız hiç crackle falan uğraşmayın. zaten çok zahmetli.
fiziksel kopya satışını dibe vurduran oyun ve yazılım platformu. çok sayıda bug'ı olmasına rağmen oyuncuların vazgeçilmezi.

ayrıca özel günlerde mutlaka indirimler olur ve inanılmaz fiyatlara en son oyunları alabilirsiniz. severek kullanıyoruz.
koleksiyoner değilseniz fiziksel kopya sahibi olmayı bitiren platform. oyunlarınız asla kaybolmaz. istediğiniz oyunları indirim zamanı oldukça ucuza alabilirsiniz. gerekli yazılımları (c++, visual vs.) otomatik yükler ve bütün savelerinizi cloudda depolayarak kaybolmalarını engeller.

başarımlar da ayrı bir tat katıyor tabi.
oyunların güvenliğini ve marketting'ini sağlayan paylaşım ve sürüm platformu. özel günlerde (yılbaşı gibi) oyunlarda yüzde 50 60 70 çeşitli indirimler yaparak kullanıcılarının yüzünü güldürür. forumlarında kurallarını sıkı takip eden bir platformdur. üyelerinin seviye atlaması arkadaş listesini arttırmak için gereklidir.
alternatifleri olsa da erken hamle yapmasıyla ve oyunculara ilaç gibi gelmesiyle tekeli eline almış firmadır. korsan cd / dvd satışını bitirmiştir diyebiliriz (o ve tabii ki torrentler). internet bağlantısı iyi olmayan bir arkadaşım max payne 3'ü 6 dvd şeklinde 30 liraya almıştı. o zamanlar steamde 7 lira civarında satıldığı bir indirim hatırlıyorum. sevdiğiniz oyunu orjinal alıp her bilgisayardan hesabınızla ulaşabilmek varken tabii ki tercihiniz orjinal kopyasına sahip olmak oluyor.

daha da üst seviyeye çıkarak indirimin dibine vurabilirsiniz. humble bundle gibi bundle sitelerini takip ederseniz toplu halde indirimli satılan keycode'larla steam'de oyunları aktifleştirip kütüphanenizi genişletebilirsiniz.
  • /
  • 4

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler