spotify

2008 yılından beri dijital müzik hizmeti sunan bebeksi platform. gözat menüsündeki listeleri yerelleştirmedikleri günleri hasretle anıyorum. önerilen müzikler kisvesi altında zorla karaktersiz türkçe pop şarkılar dinletmeye çalışması dışında her özelliğinden çok memnunum. haftalık keşif listelerinin algoritması mı değişti bilmiyorum ama oraya da bir el atsalar güzel olur. yine de severek kullanıyorum.
günümüzdeki en kaliteli müzik uygulamasıdır. aradığınız herhangi bir şarkıyı (eski yeni farketmez) rahatlıkla bulabilirsiniz ve yüksek kalite sesle dinleyebilirsiniz. ayrıca arkadaş ekleme, arkadaş listesi görme v.b. olaylatı da gayet güzel. fiyatının hakkını kat kat veriyor.
her şarkının bulunduğu konusunda katılmıyorum, en basitinden duman gibi bir grubun bile çok kısıtlı sayıda şarkısı burada mevcut. 3 büyük müzik uygulamasını da kullandım, en başarısız olarak spotify'ı kendi adıma söyleyebilirim. kendine bağlamıyor illa eksik bir şey çıkıyor istediğin şarkıyı bulamama durumu oluyor. diğer applerde liste sayısı çok daha fazla.
şahsıma 3 aylık 9.99tl kampanyası yapmış servistir. premiumu 3 aydan daha uzun süre önce iptal edenler içinmiş. hemen kaptım bir premium. 3 ay önce iptal ettiğimde, apple music'in 3 aylık deneme sürümünü aldım, gel gör ki, spotify yanında aylık 1tl ancak eder. keşke hep 3 aylık 9.99 olsa.
türkiye’ye açıldığı ilk günden beri kullandığım müzik platformu. o zamanlar olan mesajlaşma, şarkı sözü gibi bir çok özelliğini zaman içinde kaldırmış olsa da asla vazgeçemedim. kendisini 2 ay kadar apple music ile aldattığım doğrudur fakat apple music’in tek artısı iphone ile daha uyumlu olmasıydı. radyo olayı beni cezbetmediği için o konu hakkında yorum yapamayacağım. windows ve iphone’da ilk açışta oluşan bağlanma sorunu ve özellikle iphone’da çok fazla gereksiz yer kaplaması büyük sorunlarından. bunu çözmek için sürekli uygulamayı kaldırıp yeniden kurmak istemiyorum.
aile üyeliği güncel ücreti 20,99 tl , hesap sahibi + 5 kişi eklenebiliyor. günün birinde müzik dinlemek için aylık para ödeyeceksin deselerdi inanmazdım muhtemelen. çocukluğum radyo dinlemekle geçtiği için enteresan geliyor.
premium özelliği ile istenilen müzik indirilip her yerde dinlenebilir. internet bağlantısı olmayan yerlerde müzik dinleyebilmek ve müziği indirip mobil veriden tasarruf etmek için çok güzel bir uygulama.
gerçekten çok iyi bir şekilde pazarlıyor premiumu. sizi önce mükemmel şarkı deneyimi olan ortama sokuyor sonra ise şarkı başı reklam gelen free bataklığına atıyor, şarkı seçtirtmiyor, değiştirmek sınırlı ve rastgele, kalitesi düşük.

en almayacak arkadaşlarımdan bile alsam mı diyenleri hatta alanları da görünce inandım. youtube'dan müzik indirip dinlemekten memnun değildik aslında hiçbirimiz. yani müzik konusunda eksik vardı piyasada aslında. ve gelip bu eksiği iyi bir şekilde doldurursan premium falan önemsemez, bir çok kişi hizmetini kullanır. ve hatta memnun da olur sana para vermekten.
artık günümüzde olmazsa olmaz programlardan ikincisi. (ilki steam) yapabiliyorsanız aile üyeliği gerçekten çok avantajlı. ama aile üyeliğinin sıkıntısı; hesap sahibinin adresiyle sizin adresinizin birebir aynı olması. anladığım kadarıyla bir boşluk bile fazla ya da eksik yazsanız sistem adresi eşleştiremiyor ve sizi aynı adreste otursanız dahi 2-3 ay sonra banlayabiliyor. tabii support'a ticket açtığınızda bu sorun çoğunlukla hallediliyor ama adres düzenlemeyi -en azından- hesap sahibi için geçerli kılmaları gerekiyor. bu konuda mağdur olan gerçekten çok fazla insan var.

onun haricinde çeşitli bankaların kampayaları var. mesela cepteteb'in sadece spotify değil farklı dijital platformları da kapsayan ve şubat 2018'e kadar süren bir indirim kampanyası var. incelemek isterseniz; https://www.cepteteb.com.tr/dijital-platform-uyeligi-yuzde50-indirim
insanların şarkıları indirip telefona atıp dinlemesi olayını oldukça azaltan güzide program. premium olarak kullanıldığında gereksiz reklamlarla uğraşmazsınız ve ses kalitesini de ayarlama imkanı sunar. bazen güzel indirimler yapabiliyorlar. öğrencilere 6,99 dan premium üyelik vermesi de gayet iyi. yeni şarkılar keşfetmesi bu program sayesinde daha da kolay olabiliyor.
  • /
  • 5

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler