speedtest.net

download ve upload hızınızın yanı sıra , ping sürenizi de ölçebildiğiniz internet sitesidir. dünyanın en pahalı ve en yavaş internetlerinden birine sahip olduğumuz ülkemizde ölçüm yaptığımızda can sıktığı doğrudur. başarılı bir site olduğunu düşünüyorum.
en sevdiğim özelliği farklı sunuculardan hız testi yapabilmektir. dünyanın herhangi bir yerinde, herhangi bir sunucudan test yapılabiliyor. farklı ihtiyaca göre farklı ülke ve şehir seçebiliyorsunuz böylece. tahmini sayı verebilmek için şimdi saydım, komşumuz bulgaristan'da bile, ki az nüfuslu bir ülkedir, 22 tane sunucu var test yapabileceğiniz.
bildiğim kadarıyla sadece network hızınızdan değil bilgisayarınızın performansından da etkileniyor bu test. bu sebeple doğru bir ölçüm almak için bilgisayarınızda en az iş yapılıyor olması gerekir. en az program açıkken yapılmalı test.
dünyanın en başarılı internet hızı ölçme sitesidir. içinde sayısız server vardır. yalnız ios için yaptıkları uygulama son 2 aydır göçmeler yaşamaktadır. güncelleseler iyi olacak.
mobil internet hızınızı da ölçebildiğiniz web sitesidir.
ookla tarafından üretilen internet performansını ölçme site ve uygulamasıdır. misyonu hızlı ve daha iyi internet kurmaya yardımcı olmaktır. ios android macos windows appletv ve google chrome için kullanılabilir durumdadır

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler