spacex

turksat uydularını fırlatma işiyle ilgilendiği söylenen uzay taşımacılığı şirketidir. insanlık için çok daha önemli şeyler peşinde koşarken , "niye bizim uydularımızla ilgilensinler." diye düşünmeden geçemiyor insan.
100 milyon $ bütçeyle kurulup , yıllık bütçesi 19 milyar $ olan nasa'ya , çin ve amerika gibi büyük ülkelere karşı gücünü hissettiren uzay araştırma şirketi. fırlatılan roketi geri indirerek milyonlarca dolar yükten kurtulmaya çalışılmış ve başarılmış bir çalışma bile elon musk denen kişinin vizyonunu ortaya açıkça koymaktadır. ayrıca daha detaylı bilgi için bu video izlenebilir.
mars'a kısırlaştırılmış bikaç kişilik astronot ekibi gönderip ,önce tek hücreli canlıları daha sonra küçük mikro organizmaları küçük bitkileri gönderip ,ozon tabakası ve oksijen oluşturup daha sonra bildiğimiz canlı hayatı oluşturmayı amaç edinen, elon musk'a ait kuruluş .popüler olması ise 2016-2017 tarihlerinde olmuştur ,yani şirket kurulduktan sonra 15 yıl sonra
merkezi abd olan spacex olan şirketin sahibi elon musktır. 2002 de california da kurulan spacex marsın kolonileştirmesini sağlamak ve uzay taşımacılığının maliyetini düşürmek amacına sahiptir. şirketin içinde bulunduğu alan adı ise havacılık ve uzay mühendisliğidir. iddialara göre 1800 den fazla çalışanı vardır ve birçok başarılı uçuş gerçekleştirdiği de tüm toplum tarafından bilinmektedir.
link: http://www.spacex.com/
dün gece itibariyle uzaya tesla arabalarından birini göndermiş olan aşmış uzay ekibi. sanki motosiklet park eder gibi roketleri kaldırıp indiriyorlar. gerçek anlamda uzay çağında olduğumuzu belli ediyorlar.

https://www.nytimes.com/2018/02/06/science/falcon-heavy-spacex-launch.html

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler