soundcloud

amatör müzisyenlere ve ev kayıtları yapan müzisyenlere hitap eden, kolayca parçalarınızı yükleyebileceğiniz ve paylaşabileceğiniz müzik platformudur. playlistler oluşturabilir, sevdiğiniz müzisyenleri takip edebilirsiniz. ayrıca iki tip hesap seçeneği bulunmaktadır. biri müzisyen, diğeri de dinleyici hesabı. benim de burada bir müzisyen hesabım bulunmakta. ama reklama girer diye vermiyorum. isteyen özel mesaj ile ulaşabilir.
kendi kayıtlarınızı, profesyonel kayıtları ekleyip, dinleyebileceğiniz müzik platformudur.müzisyenlerin çoğunun burda hesabı olur, şarkılarını ya da şarkılarının bir kısmını paylaşırlar.sanatçıların, amatör sanatçıların şarkılarıyla playlist v.b. oluşturabilirsiniz.ayrıca bu platformda iki farklı hesap türü bulunmakta.platformun asıl amacı amatör sanatçıları kazanmak, kazandırmaktır.
adını pek duyamayacağınız müzisyenleri, grupları keşfedip mutlu olduğum müzik sitesi. bir çok kişinin kendi çalışmaları, amatör veya profesyonel olarak yapılmış kayıtlar mevcut. tüm bu hizmetleri ücretsiz verir ve sizi bir kez daha mutlu eder.

listeler oluşturup müziklere yorumlar ekleyebiliyorsunuz. hak ettiği ilgiyi görmediğine inanıyorum.
müzik ve ses dosyalarını ücretsiz olarak dinlemeye, indirmeye ya da yüklemeye izin veren almanya menşeili çevrimiçi web uygulamasıdır.milyonlarca üyesi bulunmakla birlikte hızla büyümektedir.
en sevdiğim özelliği ses dosyalarını neredeyse kayıpsız olarak yüklemeniz ve ses kalitesinin yüksekliği gayet beğenmeme neden oldu.
müzikle ilgilenen kişilerin kendi parçalarını gösterebileceği platform. kullanımı ve tasarımı güzel olsa da diğer alternatiflerinin yanında biraz daha sönük kalıyor. tabi ki kullanıcı kitlesi de önemli bir faktör. spotify gibi uygulamaların yaygın olarak kullanıldığı yerlerde bu gibi uygulamalar daha az kullanılıyor gibi.
podcast yayınlamak için de ideal sitelerden biridir. verimli kullanabilmek için pro üyelik almak gerekir tabii. paranızın karşılığını alırsınız yalnız, uygun bir aylık ücret karşılığında oldukça geniş bir kullanım hakkı verir. zaten çok kullanıcısı olan bir site olduğu için de daha fazla kişiye ulaşabilirsiniz böylece.
yıllar önce youtube bu kadar popüler değil ve mahkeme tarafından hunharca kapatıldığında rapçiler buradan paylaşım yaparlardı şarkılarını. sonra ne olduysa burasıda bitti gibi. belki hala kullanıyolardır fakat eskisi kadar popüler olmadığı kesin.
sadece ses kayıtları paylaşılacaksa, şarkı yada radyo yayını kayıtları gibi tercih edilmesi gereken platform. bu tür kayıtlarda da genellikle youtube içerik bakımından daha zengin ancak youtube bu amaçla kullanmak bence boş yere data indirmeye sebep oluyor. bununla ilgili oransal bir tespitim olmasa da kullanılmayan bir video datası indirildiği malum.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler