sony

telefon marketine çok hızlı giriş yapmış japonya merkezli firma.son zamanlarda çıkardığı hiçbir telefon i phone ve samsung tröstlerine karşı tercih edilmemiştir, bunun haklılık payı olmakla beraber marka algısıyla da alakalı bir durum.ama dikkat çeken konu ise ,telefon sektöründe son yıllarda iyi olmasa dahi birçok rakibine telefon kameraları için lensler satar(bkz:i phone)(bkz:samsung)(bkz:lg).aynı zaman da sony walkmenleri biz görmesek de ,bizden bir önceki nesil altın kadar değerli olarak görmüştür ,çok satmıştır çok değer görmüştür.bir zamanlar dslr fotoğraf makinelerinin devlerinden biri olan sony, zamanla bu sektörü de canon ve nikon a kaptırmıştır ancak kendileri, aynasız kamera (bkz:mirrorless)'nın öncüsü olmuşlardır ve sektörde söz sahibidirler.
fotograf alanınca 3. büyük olarak kabul edilmektedir artık.özellikle full frame makinalar yaygınlaştıkça sektördeki konumu güçlenecektir.bunu tam tersini de cep telefonu piyaysaısndaki yeri için söyleyebiliriz.5 yıldır kasa hala aynıdır.bu kadar kalın çerçeveyi tüketiciler tercih etmemektedir.bu inatlarında devam ederlerse onları büyük bir süpriz beklediği aşikar.
z2 modelini hala kullanmakta olduğum japon markası. çok hor kullandığım telefonumun, konuşma sırasında sesin net gitmemesi haricinde bir problemi yoktur. sağlamlık konusunda güvenimi kazanmış telefonlar üretir.
birçok alanda varlık gösteren firma.filmleri, telefonları, oyun konsolları, kulaklıkları v.b. aklınıza gelebilecek neredeyse her şeye bulaşmışlardır.oyun konsolları zaten dünyada en çok satan oyun konsoludur ve çok ünlüdür. ( (bkz:playstation 4) ) telefonları oldukça kalitelidir. (sony xperia z serisi) kulaklıkları oldukça başarılıdır ve dışarıya pek ses vermez ayrıca kulağınızı ağrıtmaz. (2 gün önce 100 liralık bir modelini denemiştim.) ayrıca sony pictures altında spider-man v.b.'nin yayın haklarına sahiptir.
tüketici elektroniği olduğu kadar profesyonel arenada da faliyet gösteren firmadır.

ses ve görüntü işlemede profesyonellerin kullandığı yazılım ve donanımlar üretir. sony vegas gibi ürünleri vardır.

stüdyo monitör kulaklıkları efsanedir.

hi fi camiasında da kalburüstü ürünleri vardır. es serisi amfileri , scanspeak sürücülü tower speakerları , mdr1 serisi kulaklıkları ve z1 serisi walkmanleri üst segment cihazlardır.

20 liraya da kulaklığı varsır 5 bin liraya da.
hiçbir ürünü kötü yada kalitesiz olmayan japonyanın köklü teknoloji devidir. çocukluk yıllarımdan hatırladığım "it is a sony" mottosu özgüvenlerine bir göndermedir. en kötü oldukları alan ceptelefonlarıdır ki ceptelefonlarında da sadece fiyat/performans açısından daha az tercih edilirler yoksa telefonlarında firmaya yakışmayacak software yada hardware hataları yoktur. hızlı ilerlemesiyle bence aynı ivmede giderse 10 yıla fotoğraf makinesi alanında tartışmasız bir numara olacak olan marka.
şuanda evde sony bravia serisi bir televizyonumuz var. kipadan indirimle alınmıştı. kesinlikle kaliteli ve çok özellikleri vardır. wifisi hdmı usb si her şeyiyle yeterli.
üstelik sağlamdır. ev taşınırken ekran üstüne olduğu yerde düştü ve hiçbir şey olmadı.
bravia serisi tavsiyedir.
playstation 1 ve playstation 2 sayesinde çılgın bir yükseliş yaşayıp playstation 3 yüzünden korkunç zararlar eden, kalitesiniyse her daim koruyan japon teknoloji devi. hala dayanıklılık konusunda güvenin sembollerindendir.
adı aslında yine bir japon kurnazlığı ile ortaya çıkmıştır. ikinci dünya savaşı sırasında transistörlerin icadı sony nin temellerini atıyor. kurucu masaru dayının bir radyo tamir dükkanı var, ve transistörlerin çıkışıyla acaba radyo küçülebilir mi fikrini ortaya atıyor ve gerçekleştiriyor. o dönemde atom bombası yiyen japonya'da durumlar çok iyi değil ve masaru amerika'ya gitme kararı alıyor. büyük bir saat firmasıyla konuşuyor, firma yetkilileri küçük radyo için teklif yapıyorlar ve bizim adımızla çıkacak ürün diyorlar. masaru bu teklifi reddediyor ve ülkesine dönüyor. firmasına amerikalıların bildiği "son" kelimesini içeren sony i kuruyor ve amerika'da satışa çıkıyor ürün. beklediğinden büyük ilgi görüyor radyolar ve bugünün temel taşını oluşturuyor.
kullanıcı görüşüm :) en son k750i diye bir telefonum vardı. hakikatten çok karizmaydı. internete giriyormuydu hatırlamıyorum ama wi-fi yoktu. :(
telefonları hoşuma giden bi marka. hiç kullanmadım ama şuanki telefonumu değiştirsem sony telefon alırdım sanırım. arkadşalarımda var gayette memnunlar. büyük ekranı ile rahat video izleme imkanı sunan ve kameraları ile kaliteli fotoğraf ya da video çeken telefonlara sahip bir marka
  • /
  • 2

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler