sony xperia z3 compact

2 yıl önce aldığım akıllı telefon. 4.6 inç ekranı var. küçük elleriniz varsa, özellikle de kadınlar için çok uygun bir boyutu var. bununla birlikte snapdragon 801 işlemciye sahip ve 2600 mah bataryası var. ekran çözünürlüğü ise 720p. bu işlemci ve bu ekran birleşince inanılmaz akıcı bir deneyim sunuyor. hiç takılma kasma yaşamıyorum. ayrıca bataryası yüksek kullanımda 2 günü rahat görüyor. benim gibi telefonu az kullanıyorsanız 7-8 gün gidiyor. 2 gb ram mevcut. android 6.0.1 işletim sistemine kadar güncelleyebiliyorsunuz.
sony marka telefonların geneli gibi sağlam sayılabilecek bir telefon. halefleri bu model kadar tutmadı ne yazık ki.
yaklaşık 2 yıl boyunca kendisiyle seviyeli bir birlikteliğimizin olduğu cep herkülü. gayet e işimi gören bir telefondu. hatta tam bir f/p canavarıydı. 2600mah batarya , 4.6" ekran ve 720p ekranı günlük kullanım için gayet ideal. ekranın küçük olması sebebiyle hem performans hem de ergonomik olarak gayet memnundum kendisinden. büyük ekran takıntınız yoksa, telefonunuzu sık sık yere düşürüyorsanız, ben çok fazla oyun oynamam, dizi film izleme işini(anime hariç) bilgisayardan hallederim diyorsanız, telefonu internette gezinmek, multimedya özelliklerden yararlanmak ve müzik dinlemek için kullanıyorum istiyorum diyorsanız bu telefon tam sizlik. kamera performansı ilk çıktığı zaman gayet güzeldi ama şimdiki teknolojiye göre oldukça geride kaldı tabii. ha bir de sony tv'lere bluetooth ile bağlanarak görüntüyü aktarma, psn remote control ile playstation'ınızı uzaktan kontrol etme özelliği vardır ki tadından yenmez.

telefonun tek bir kötü yanı var; ekranını sakın ama sakın kırmayın. çünkü ekran bütün olduğu için, yani ekstra camı olmadığı, telefonla birleşik olduğu için neredeyse telefonun yarı fiyatı kadar bir tamir masrafıyla karşılaşıyorsunuz. ekranı kırılmasaydı değiştirmeye de ihtiyaç duymazdım açıkçası. ama yeni telefonumdan da(iphone 6) pişman değilim.
göz bebeğim sony'nin bana göre en iyi model serisinden biri z serisi. kamerası, işletim sistemi özellikle su geçirmezliği en çok ilgimi çeken özellikleri. ve playstation kollarını(oyun kumandası) telefona bağlayıp oyun oynama özelliği de bir başka harika özelliği.

ekranın küçük olmasını dile getirmiş yazar arkadaşlar ama adı üstünde compact. yani daha ergonomik, küçük. ki 4.6 ekrana da küçük denilemez bana kalırsa. daha büyük ekran için normal z3 almanız yararınıza olacaktır.

2 yıl öncesi 2600mah bataryayı kullanmak da ayrı bir güzellik. daha geçen yıl samsung batarya problemleriyle uçaklara dahi alınmıyorlardı ama sony ağır ve emin adımlarla kendini geliştirmeye devam ediyor.

sony diyorum daha fazla bir şey demek istemiyorum.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler