sony xa

telefonu yaklaşık 9 aydır kullanmaktayım telefon çok şık tasarıma sahip ekran gövde oranı çok güzel ince zarif kamerası ön ve arka ikisi de yeterli düzeyde yaşadığım tek sıkıntı telefon yorulmasından kaynaklı donma oluşuyor. ama dediğim gibi telefonun ekran gövde oranından dolayı kılıfsız kullanımlardan kaynaklanan yere düşmelerde ekran kolayca patlamaktadır bi eleştirimde 16 gb lık hafıza sı yalnız bu durumu micro sd kartla çözmek mümkündür. telefonun ekran çözünürlüğü hd olsa da full hd çözünürlüğü olan diğer telefonların gerisinde kalmaktadır. sonuç olarak 1000 tlik bir fiyata alınabilir mi oda sizin kararınız.
sony'nin alt seviye bir telefonu, 2 ay süre kullandım cihazı hiç memnun kalmadım açıkçası

ilk olarak şebeke sorundan bahsetmek istiyorum, telefon neredeyse hiç çekmiyordu bunu bir kaç farklı operatörle denedim hepsinde sonuç aynı. ya tek diş çekiyordu ya hiç çekmiyordu nadir de olsa 2-3 diş çektiğinide gördüm.

internet hızı rezalet bu da sinyalinin düşük olduğundandır.

bunların dışında ram oldukça yetersiz kalıyor sürekli donma problemi yaşadım.

kamerası diğer sony modellerine göre düşük kalıyor ama fiyatına göre kamerası fena değil.

hızlı şarj olmaması şarj süresini uzatıyor ama zaten batarya kapasitesi 2300mah olduğu için ortalama 2 saat civarında tam dolum yapıyor.

1000 lira segmentinde işimi görsün fotoğraf çekeyim whatsapp instagram kullanayım diyorsanız şehirde yaşıyorsanız (şebekenin güçlü olduğu yerlerde) alınabilir ama oyun oynamayı beklemeyin bu cihazla hem ısınma hem donma problemi yaşarsınız.
xperia serisinden sonra sonynin çıkardığı telefondur. xperia z4 ten sonra dengesini tutturamadı. şu günlerde de diğer markalar gibi samsung un gölgesinde kalmış olup. çıkardığı bu telefon ile kendini terchi ettirmemiştir.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler