sony vaio

sony'nin gerek tasarım gerekse sahip olduğu güçlü donanım özellikleriyle bir döneme damgasını vurmuş bilgisayar serisidir. zamanında apple'ın macintosh'u ile kapışabilen sayılı üreticilerden birisi olarak bilgisayarları aynı zamanda sağlamlığı ile ön plana çıkmıştır.
mac'e geçmeden önce zamanında vgn-nw serisi laptopunu kullanırdım. klavyesi ve tasarımı mac'ten aldığınız konforun aynısını verirdi. bir de hızlı boost tuşu vardı böylece işletim sistemini çalıştırmadan sadece internete girebileceğiniz tarayıcısını saniyeler içinde açar böylece bilgisayar açılışını beklemeden internette hızlıca işiniz varsa halledebilirdiniz. bunun dışında güzel bir bilgisayar olmasının yanında ömür olarak macbook kadar dayanıklı değildir.
sony vaio bilgisayarimla 6 yil önce universitede tanistim. ıslemci özelliği ve kullanilabilirligi ile gayet güzel bir bilgisayar. windows 8 ile rahat kullanimi mevcutken. ben windows 10 olarak kullaniyorum. herkes windows 10u kullanmayi secmez, beceremez. ama ben alistim ve hosuma gidiyor. sade zorlayan şey kendi fotograf görüntüleme video acma programlari cok yavas calisiyor. mecbur her seferinde sağ tikla birlikte ac yapip kendim hizli olanini acmakzorunda kaliyorum.
onun dışında bilgisayarimdan gayet memnunum. şarj konusunda da hor kullandigim icin galiba artik bataryasi tutmuyor. herkese tavsiye ederim.
2008 yılında new york tan aldığım laptop. aradan geçen senelere rağmen hala çalışmakta ve performans olarak hiç bir sorun çıkarmamaktadır. elbette kalıp olarak baya iyi ve ağırdır. fakat yeni çıkan hiçbir laptop a dönüpte bakmadım. acaba değiştirsem mi demedim. aldığım fiyata o zaman daha iyi özellikli hp alabilirken sony aldım. hiç pişman değilim.
piyasaya çıktıktan kısa bir süre sonra, kısa devreye ve elektrik kaçağına neden olan bir üretim hatasından dolayı adaptörleri geri çağrılmıştır bu dizüstü bilgisayar serisinin. türkiye'de de yapılan bu değişimden sonra sony büyük zarar etmiş ve vaio markası, çok şık ve yüksek performanslı olmasına rağmen imaj konusunda büyük yara almıştır. bir daha belini doğrultamamıştır.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler