sony mdr1r

sony nin mdr1 serisinden çıkan ilk kulaklığı. diğer x bas serilerinin aksine bas odaklı değil ses kalitesi odaklı bir serinin temsilcisidir. referans olarak eski mdr v6 serisinin ses karakteri biraz daha eğlenceli hale getirilmiş.

detay seviyesi ortalama bir kullanıcı için çok çok iyidir. özellikle mid seslerde gayet tatminkar bir seviyededir. sibilansdan uzak tizleri adeta şıkır şıkır çalar. akustik müzikte hatta klasik müzikte dahi çok başarılı doğal sesi vardır. ancak derin basslarda yetersizdir. bütün ürün yelpazesinin yersine baslar normal seviyeden bile azdır. standart bir mp3 çalar ile sürüldüğünde gayet güzel çalar. cep telefonu gibi güçsüz cihazlarda bile kolay sürülür. diğer yandan güçlü amfilerle de uyumlu çalışır. lambalı amfilerle sesi daha da doğallaşır. güçlü solid amfiler ile detay artar. orjinal kablosu yerine kaliteli bir kablo ile bir miktar gelişim gösterir.

odtofil camia için vasatı biraz aşar. ancak fiyarı düşünüldüğünde çok çok iyi bir f/p oranı vardır. fiio x5 serisi veya ibasso dx80 gibi cihazlar makul olur. daha fazlası gerekli değil.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler