sony mdr-ex15

sony'nin giriş seviyesi bir kulaklığı.
50 lira gibi bir fiyata sahip olmasıyla aylık kullan-at kulaklık vazifesi için alıp daha sonra da bağımlı olduğum bir ürün.

artıları: silikon başlıkları tutan malzeme başlıklardan çok zor ayrılıyor. bu da spor, yürüyüş ve yataktayken silikonların çıkmasını engelliyor. kablo kalitesi ve yalıtımı üst seviye markaların giriş seviye ürünleriyle hemen hemen aynı kalitede. öyle ki kablo kopsa bile maket bıçağıyla tellere ulaşmak için biraz güç uygulamanız gerekiyor. jak girişinin l şeklinde olması jak girişinin kopmaya veya deforme olmasına engel oluyor. bass ürünü olduğunu söylemek diğer segment kulaklıklara hakaret olsa da ben iyi bir bass performansı çıkardığını düşünüyorum. akustik olarak da üzüntüye uğratmıyor.

eksileri: tiz ve mid penceresinden baktığımız zaman çok büyük kayıplara sahip olduğu söylenebilir. detayların birçoğu kayboluyor. zaten bu fiyatlardaki bir kulaklıktan beklenen de budur. hayal kırıklığı yaratmayacak şekilde tiz performansı olsa da tizler çok etkisiz. mikrofon ve çağrı cevaplama kontrollerinin olduğu plastik yapı çok dayanıksız. ve o kutuya girip çıkan kablolar bir süre sonra temassızlık yapıyor.


sonuç: 50 liraya alınabilecek birkaç kulaklıktan birisi. beklentileri fazla tutmak gereksiz olduğundan sizi üzmeyecek bir kulaklık.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler