sony 55xd8505

4k ve hdr teknolojisini bir arada sunan canlı renklere sahip 2016 çıkışlı sony televizyonu.

öncelikle sony televizyonlar hakkında ufak bir bilgi vermek isterim, sony televizyonlar harflerle serilere ayrılır ve bu harfler yılları temsil eder. d serisi 2016 yılına ait televizyonlar anlamına gelir. bizzat kullandığım ve çok memnun olduğum bu televizyon pek çok e serisi sony televizyona taş çıkarmaktadır. (e serisi: 2017 televizyonları).

televizyonun yazılımından önce tasarımı dikkat çekmektedir. duvara asılmayıp ayaklı kullanılmasını tavsiye ederim çünkü ayağı gerçekten çok şıktır. 4k hdr ve android özelliklere sahip bu televizyonun tabii ki her android televizyon gibi ufak tefek sorun çıkarmaları vardır. örneğin, siz bir film izlerken bir anda ekranda google explore durdu yazabilir. izlediğiniz programa 1 gram etki etmese bile, bir anda çıkan bu uyarı izleyicide "piston aşağı indi" etkisi yaratabilir.

onun haricinde eğer bir playstation pro kullanıcısıysanız gayet yüksek verim alabilirsiniz. tek sorun playstation'ı algıladığında renkleri olduğundan biraz daha koyu göstermesidir ama bunu da resim modundan ayarlayabilirsiniz. cihazın asıl ilginç tarafı xbox one s (xbox'un 4k modellerinden biri) kullanırken renkleri ps pro'ya göre çok daha iyi vermesidir. şaşırtır.

netflix, puhu tv, blu tv vb. uygulamalar içerisinde bulunduğundan ve kendine ait 4k uydu alıcısı olduğundan izleyecek bir şeyler her zaman bulunur.

televizyon alacaklara, bütçesi ortalamanın biraz üstünde olanlara tavsiye edebileceğim televizyondur.

önemli not: bu televizyon teknoloji marketlerde nedense ateş pahasına satılmaktadır, oysa ki doğubank gibi yerlerde de gözle görülür uygun fiyata sony eurasia garantili olarak bulunabilir. neden böyledir bilinmez.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler