solidworks

bu program sayesinde 3 boyutlu cizimlerinizi rahatlıkla yapıp uzerinde analizlerini hesaplatabilirsiniz. programın bir güzelliği türkçe dil desteğinin olması. ancak ingilizce olarak kalmasını tercih ederim. programda cizimlerinizin montaj ve teknik resimlerini basitce yapabilirsiniz öğrenmek için kesinlikle bir kirsa gitmenize gerek yok. ınternette bulabileceğiniz türkçe videolar ile öğrenebilirsiniz.
3 boyutlu tasarım ve çizim programı
mühendis adaylarını ve endüstriyel tasarımcıları buraya alalım öncelikle.
bu program sizin için elzem değil kesinlikle tasarım programları için bir basamak olmalıdır.nasıl ki okumaya başlarken ilk cin ali kitaplarıyla başladınız.bu program da aslında o niteliktedir.size başlangıcı verir ama sonucu vermez.

her mühendis adayı solidworksle başlar
otomotiv uzaysa catia
üretim imalatsa nx unigraphics
cam ise master cam
endüstriyel tasarım sa fusion 360 a devam eder.

çok kaliteli tasarımları kolaylıkla halledebilirsiniz.ama iş detaylara inmek olduğunda programda çöküntüler yada ağır takılmalar baş gösterebilir.hem satış fiyatlarının çok yüksek olması hem de çok genel bir program olması dolayısıyla pek tercih edilen bir tasarım programı değildir.herkes bilir herkes kullanır.ama iş üretime geldiğinde .çoğu kimse kullanmak istemez.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler