smart tv

akıllı televizyon konsepti. ilk olarak çalışmalar 2008 yılında uzak doğulu televizyon üreticisi samsung tarafından başlatıldı. şimdilerde en çok satan televizyon türü olup ülkemizde de vestel tarafindan üretilmektedir. basitçe bence en büyük güzelliği wi-fi ye bağlanabiliyor oluşu. bağla wifi ye aç istediğin filmi dev ekrandan izle oh mis. kimi modellerinde çoklu ekran teknolojisi olan telefonlara bağlanarak telefonunuzun ekranini televizyona aktarabiliyorsunuz. yüksek performanslı telefonunuz varsa wifi olmaksizin hiç sikintisiz telefonunuzdaki filmleri dizileri oynatıp izleyebilirsiniz
şu an bu olayın esas hakkını android işletim sistemli philips smart tvler vermektedir.

yeni yıl neler getirir bilinmez ama mevcut düzende android işletim sistemli televizyonların smart tvsi en hızlısı, google play store, google chrome gibi desteklerle istediğiniz gibi online dizi izleyebilir, digitürk play üzerinden diğer smart tvlerin aksine maç izleyebilirsiniz.
henüz yeterince randıman vermeyen teknoloji. gelistirilmesi, hızlandırılması ve daha kullanılabilir hale getirilmesi gerek. önlerinde mobil teknolojisi var, çıta yüksek, telefonu ya da tableti varken tv'den internete baglanmaya çalışana az rastladim.
televizyondan uygulama kullanmak güzel ve kullanışlı ancak farklı marka akıllı televizyonlarda gözlemlediğim kadarıyla en büyük sorunları tarayıcılarının verimsiz çalışması ve klavyelerinin, daha doğrusu bir şeyler yazmanın çok uğraştırıcı olması, çözüm kablosuz klavye ve mouse olabilir bu sorun için ancak yine de verimsiz tarayıcı sorunu çözümsüz kalmaktadır.
televizyonlarda bulunanların çoğu oldukça yetersizdir.smart tv özellikli tv alana kadar normal tv alıp 20 dolara android tv box almanızı tavsiy ederim.
yaklaşık 5-6 senedir lg'nin smart tv modellerinden birini kullanıyorum. görüntü kalitesinden oldukça memnunum. tv ile birlikte verilen akıllı kumanda harika iş görüyor. ekranda beliren imleci ile klavyede yazmak gayet kolay bir hal alıyor. digiturk play'den maç izleme ve youtube'dan video izlemede herhangi bir sıkıntı yaşamadım. diğer markaları ne durumdadır bilmiyorum ama smart tv almayı düşünenlere kesinlikle lg tavsiye ederim.
(bkz: google chromecast) bu cihazı aldıktan sonra smart tv de birşeyler açmak tam bir işkence olduğunu gördüm bunun yerine çin sitelerinden android tv box ya da stick almanızı tavsiye ederim
akıllı kumanda olmadan kullanımı bezdirici olabiliyor ama bir şeyler yazma konusunda akıllı kumanda varsa çok rahat edebilirsiniz. şu ana kadar samsung ve lg smart tvlerini kullanmış biri olarak lg'nin bir tık daha hızlı olduğunu söyleyebilirim, samsung bazen sapıtabiliyor ama genel olarak artık bir tv'nin smart özellikli olması şart. samsung tv görüntü kalitesi nedeniyle lg'ye göre daha tercih edilebilir duruyor ama dediğim gibi yazılım kısmında performans iyileştirmeleri yapılması şart.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler