skyscanner

birleşik krallk merkezli uçak bileti otel ve araç bulma sitesidir.

www.skyscanner.com.tr olarak türkiyeye hizmet veren türkçe web sitesi de mevcuttur. dünya genelindeki bir çok havayolunun uçak biletlerine ulaşabildiğiniz zaman zaman havayolunun kendi sitesinden daha ucuz fiyatlara uçak bileti veren, ama en büyük özelliği seçtiğiniz rota ve tarih için hemen hemen tüm uçuş alternatiflerini listeleyen bir yapıya sahip olmasıdır. çeşitli alternatifleri olsa da, en çok tercih edilen, güvenilir ve güvenli uçuş arama sitesidir.
2016 yazinda yaptigim aramayla birlikte istanbul-chicago ucusunu londra aktarmali british airlines ta bularak yaklasin yari yariya parami kurtarmis sitedir. ucus icin buldugu siteden biletimi alarak ucusumu cift yön olarak sikintisiz bir sekilde gerceklestirdim.
birleşik krallık merkezli uçak bileti bulma oluşumudur. kendileriden bilet aradığımda diğer ucuz bilet bulma sitelerine göre her zaman daha yüksek bir fiyat çıkararak güvenimi sarsmaya başlamıştır.
kalkış ve varış noktalarınızı ve uçuş tarihinizi girdiğinizde size o tarihte o güzergahtaki en ucuz uçak biletlerini sıralayan web sitesidir. anlaşmalı olduğu tüm seyahat acentelerinden fiyat çeker ve bu acentelerin bazıları aynı uçağı havayolu şirketinin kendisinden daha ucuza satar. buradan yönlendirileceğiniz acentelerin tamamından bilet alabilirsiniz, güvenli bir sitedir. ayrıca skyscanner kullanarak otel rezervasyonu da yapabilirsiniz.
600 den fazla havayolunu karşılaştırarak fiyat ve mekan açısından sonuç sunan bir arama motorudur. fiyatları gün ve gün karşılaştırma gibi kolaylıkları da bulunduran skyscanner 23 den fazla dilde hizmet vermektedir. doğrudan bilet satmayan skyscanner uçak biletini ucuza bulma imkanı sağlamaktadır. şirketin merkezi edinburg şehri oluğ polonya da ofisi de bulunmaktadır. 2001 de gareth williams, barry smith ve bonamy grimes tarafından kurulan skyscanner 2002 de lanse edilmiştir. birçok avrupa medyası tarafından dünyanın en iyi 10 seyahat sitesi arasında kendine yer bulmuştur. site sahibi ise skyscnaner ltd şirketidir.
sitesi: www.skyscanner.net
yıllardır bütün uçuşlarımı sayesinde bulduğum harika metasearch sitesi. en sevdiğim özelliği tabii ki farklı havayollarını kombine ederek harika fiyatlar bulabilmesi. almak istediğinizde karşınıza çıkan servis sağlayıcılarına dikkat etmekte fayda var. birkaç lira fark için tekin olmayan sitelere girip bilgilerinizi vermeyin siz yine. eğer varsa mesela sunduğu kaynaklar arasında aerobileti kullanıyorum. en azından bugüne kadar hiçbir sorun yaşatmadı bana.

ikinci en güzel özelliği ise eğer seyahatiniz tarih ve/veya destinasyon konusunda esnek ise arama alanlarına çıkış havaalanını yazıp varış havaalanında her yeri seçerseniz size gitmek istediğiniz zamanlardaki fiyatları ülke ülke sıralıyor. en sık kullandığım özelliği bu olabilir. seyahatlerimde destinasyondan çok seyahatte olmanın fikrini sevdiğim için illa şimdi şuraya gitmem lazım demiyorum. öyle olunca da danimarka için bakıp mısır biletiyle çıkabiliyorsunuz işin içinden.

aynı şekilde tarihler konusunda da esnekseniz uygun fiyatları tarihleri görmek için gün yerine komple bir ayı veya yılın en uygun ayını seçebiliyorsunuz.

hobi olarak girip uçuş baktığım bebeksi sitedir.
bunu bir tek ben yapıyor olamam diye düşünüyordum, nitekim yalnız değilmişim. hobi olarak girilen sitelerdendir gerçekten de.

hayatınızda gitmeyeceğiniz rotaların fiyatlarına, hangi ülkede hangi şehrin hangi havalimanına inmenin fiyat ve performans açısından daha mantıklı olacağına bakmak için müthiş site. zaten bağlı olduğu kuruluşun verdiği diğer hizmetler sayesinde otel, araç kiralama ve benzeri hizmetleri de inceleyebiliyorsunuz. bunalınca bir tur bakıp, birkaç dakika içinde kabaca tatil masrafı hesaplayabilirsiniz. sahibinden'de lüks araba bakmak gibi bir şey ama daha gerçekçi.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler