skype

sesli ve görüntülü arama yapabilmenizi sağlayan, yurtiçi ve yurtdışı aramalarını sorunsuz bir şekilde yapabileceğiniz microsoft'un ürünüdür. birçok sektörün işini kolaylaştıran bir uygulamadır. örnek olarak sigorta acentelerinin, şirketler arası anlık yazışmaların ve ürün pazarlama işi ile uğraşanların olmazsa olmazı programdır. bazen yazışmalar arasındaki kopukluklar haricinde hiçbir kötü yönünü görmedim.
microsoft'un çıkarttığı sesli, görüntülü aramalar yapılabilen, mesajlar gönderilebilen uygulama. msn den sonra microsoft bu uygulamayı geliştirip kullanıma sunmuştur.

arada sırada kopmalar, bağlantı sorunları v.b. oluyor onun dışında kullanışlı gibi.
skype microsoft tarafından çıkarılmayıp sonradan microsoftun bünyesine geçmiştir. ilk geliştiricileri skype limited şirketidir. kredi yükleyerek cep telefonu, sabit hatlar aramak mümkündür. çoklu video görüşmesi, mesajlaşma servisleri ücretsizdir. whatsapp ve hangoutsun da video görüşme destekleriyle popüleritesi bir nebze azalmıştır.
microsoft'u sevmeme rağmen bazı elini attığı şeyleri batırma huyu var bence. örneğin skype. skype'ı satın aldıklarından beri 458 kere arayüz değiştirdiler. olmadı msn'i kapadılar bütün contactları habersizce skype'a gömdüler. yavaşlığı konusuna hiç girmiyorum zaten. bir de geçen seneye kadar çarpıya basınca minimize ediyordu kendini. bu nasıl bir user experience mahvetmektir ya. bunu bilerek yapmanın onlara faydası ne? şu uygulamayı düzeltebileceklerini hiç sanmıyorum ancak iş dünyasında inanılmaz çok tercih ediliyor ve bırakamıyoruz maalesef.
sesli ve görüntülü konuşma sağlayan microsoft uygulaması.

baştan sona gereksiz buluyorum skype’ı. nedenine gelecek olursak bu işi whatsapp bile yapıyor hemde neredeyse hiç internet harcamadan. fakat skype öyle mi. açarsın kasar ya telefon kasar ya program kasar. ses ve görüntü kalitesi sadece bu işi yapmasına rağmen whatsapp’dan daha beter durumdadır. üstelik dünyanın internetini sömürür. oyun oynarken fbs yada ping sorunları yaratmakta üstüne yok.
2014ten beri iş sebebiyle düzenli ve aktif olarak kullanmaktayım.

bir yazılım her güncellemede daha kötü ve kullanışsız olur mu? evet söz konusu skype ise olur.

bildirimler geç geliyor, tablette pcde ve telefonda yüklü bildirim birine geliyor diğerine gelmiyor. geçmişte arama yapmak işkence gibi. metni kopyalamak telefon tablette imkansız. adamın 2 mesaj önce yazdığını alıntılayıp cevap bile veremiyorsun.

telefon ve tabletin hafızasında da hatrı sayılır yer tutuyor. sırf iş için diğer firmalar kullanıyor diye kullanmak zorundayım yoksa bir saniye düşünmem tüm cihazlardan kaldırırım.
farkli cihazlar arasinda senkronizasyon problemi var, ve son surumu mac icin calismadigindan eski surumunu kullanmak zorunda kaliyorum. ne zaman dosya aktarimi yapmaya calissam, (10 sayfadan az pdf dokumanlarindan bahsediyorum) salyangoz ikonu cikararak beni gulduruyor.
aktif olarak kullansam da windows 10'a geçtiğimden beri zaman zaman ses kopmaları yaşadığım program. mobilden denediğimde ise böyle bir sorun yaşamıyorum. umarım yakın zamanda çözülür de eski performansıyla kullanmaya devam edebilirim.
ne whatsapp'ın görüntülü görüşmesi ne de facetime ile tahtı sallanmayan, titremeyen uygulamadır. hala dünya genelinde alanında lider ve öncü olup, en çok kullanılan uygulamalardandır.

bir çok uluslararası şirket, uluslararası iş görüşmelerini skype üzerinden yapmakta, skype'ı sadece kişisel olarak değil, ticari olarak profesyonel iş hayatının bir parçası olarak kullanmaktadır.
özellikle konferans görüşmesi özelliği, birden çok kişinin bir konuşmaya bağlanarak farklı lokasyonlardaki bir çok insanın bir toplantıya dahil olabilmesi inanılmaz bir durum olup, kısaca skype candır.
uzakta bir yakınınız varsa onu sizin 30 cm karşınıza getiren karşılıklı görüntülü konuşma programı.uzun süredir göremediğiniz çok sevdiğiniz bir yakınınız varsa elinizin ekrana gitmemesi imkansızdır.ilk dönemlerde kopmalar bağlantı sorunları çıksa da şimdilerde kameraların kalitesinin artmasıyla yazılımcılar programı da geliştirmiştir fakat alternatifleri de çıkmıştır.
ama toplantı vari işlemler yapılacaksa hala tartışmasız hala skype kullanılır.
  • /
  • 3

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler