skoda octavia

volkswagen grubu üyesi bir şirketin aracıdır. dizel ve çift kavrama olanı hakkında konuşursak, çocuklu aileler için sunduğu iç mekan genişliği ve bagaj hacmi sınıfının en iyisidir. çift kavrama şanzıman yardımıyla görece az yakar. tam bir fiyat/peformans ürünüdür.

kişisel olarak değişebilir ancak şahsen olumsuz görüşlerim ise; ön park sensörünün olmayışı ve arka süspansiyonların torsiyon çubuğu olmasıdır. torsiyonsuz c segmenti dizel araç bulursanız alın kaçırmayın.
tabiri caizse fakir jettasıdır. donanım özellikleri çoğu sürücüye yeterli gelecektir. asıl müşterileri filolar olup satışların genelini filolar almaktadır. dizel seçenekli olanlar yakıt tüketimi anlamında kullanıcıyı üzmez, konfor anlamında tatmin edicidir.
birkaç kez okuldan 2 arkadaşımın octavia aracına binme şansım oldu ve kesinlikle ilk söylenmesi gereken şey aracın iç hacminin ve bagajının çok geniş olduğu.

arkadaşların 2015 model farklı paketlere sahip octavialarında gördüğüm farklar;
dijital, çift bölgeli klima - manuel klima,
225/45/17 lastikler - 205/55/16 lastikler,
gündüz led farları - gündüz farı yok
xenon far - halojen far şeklinde oldu.
otomatik vites performansı üst düzey olan araçlardan biridir trabzon gibi dik yamaçlı bir şehirde kullandım ve canavar gibi tırmandı yokuşları. iç konforu ve genişliği de tatmin edici. aynı segmentte bulunan volkswagen araçlarına fiyat olarak iyi bir alternatif.
iç hacmi çok geniş büyük bir arabadır. wolkswagen tutkunlarının hatta passat tutkunlarının alabileceği daha uygun fiyatlı araçtır. passattan daha dar olmasına rağmen fiyat performans olarak iyi bir arabadır.
tasarımın bir otomobil icin ne kadar onemli olduğunu gözler önüne seren sedan arač. otomobil dediğin insanı önce dışarıdan bakarken tavlayacak. iste skoda octavia bence bunu basarabilen bir model
motor ile kabin arası yalıtım belli ki biraz iyi. ama dizelin sesi bazen rahatsız edici tonlar üretiyor. fluence’ten iyi yalıtım. ınsignia kadar da rahatsız edici değil.
yaklaşık 2 yıldır kullandığım araç.
1.2 tsi optimal otomatik modeli için konuşacak olursam. özellikle iç ve bagaj hacmi konusunda sınıfının belki de en iyisidir.
iç detayları wv grubuna çok benzer.
dsg şanzuman şükür şimdiye kadar hiç üzmedi ancak otomatik viteslerdeki elektronik gaz pedallarında yaşanan tepki gecikmesi halen beni sinir etmekte.
yol tutuşu konusunda da oldukça güven verici. çok zorladığınızda önden açıyor ama elektronik denge sistemleri gayet etkili çalışıyor. direksiyon pek hisli gelmiyor bana.
bagaj hacminden bahsetmiş miydim? çok geniş bagajı.
yakıt konusunda da günümüz fiyatıyla
 spoiler!
5,66tl/lt
35-40 kuruş yakmakta.
 spoiler!
ortalama 7 lt/100km

özellikle 1-3 çocuklu aileler için çok da güzel bir araçtır.
ha bir de bagajı çok geniş onu da eklemek istiyorum.
2014 modelini şirket aracı olarak 3 kez kullanma şansı yakaladım..gayet seri, tüm arkadaşların bahsettiği gibi iç hacmi insanı ferahlatacak kadar geniş, konforu bir o kadar mevcut..son fiyat durumlarından haberim yok ama renault fluence falan alacağıma arkama bakmam octavia koyu griyi alır geçerim..
audi a4 ten sonra oh be ne geniş bir araç diyip içinde rahat rahat nefes aldığım araçtır, iç hacim gerçekten çok geniş, içeriye zerre ses almaz 2015 dizel elegance mevcut çok az yakıyor ve de müthiş keyifli bir sürüşü var fiyat performans hakkıni veren bir araç

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler