sjcam sj4000 wifi

su geçirmez kılıfıyla birlikte gelen aksiyon kamerasıdır. bisiklet aparatı baya bir çeşit tutucusu ile birlikte satılıyor kafa bandı da kutudan çıkanlar arasında. su geçirmez su altında 30 metreye kadar sorunsuz çalışıyor.

çok basit tasarımı var üstünde sadece 4 tuşu gayet kullanışlı. 12 mplik kamerası 170 derecelik açıya sahip. 4k olmasa da full hd çekim yapabiliyor. 4x zoomu var. kameranın arkasında dahili ekranı var dolayısıyla firma tam anlamıyla kullanıcı dostu genelde rakipleri harici ekranlı ve gidip ekrana ayrı para vermeniz gerekiyor. gönül rahatlığıyla alabilirsiniz fiayı 200-250 tl arasında değişiyor tam bir fiyat/performans ürünü.
şu sıralar aynı fiyat segmentinde çok alternatifi olan ancak yine de bazı yönleri ile tercih edilebilen nispeten eski aksiyon kamerası.

halen satışta, uzun süre daha satışta olacak muhtemelen. ancak çıkalı yıllar oldu. bu süre zarfında eksiklerini de giderdi.

en büyük avantajı kutusundan bolca aksesuar çıkıyor. ilk nesil gopro lar ile kıyaslayınca görüntü kalitesi hiç fena değil. üstelik dahili ekranı olması çok iyi. wi-fi ile telefon üzerinden kumanda edebilmek çok çok güzel.

kutusundan bilek için ve kask için aparatlar çıkar. roll-bar veya boru için montaj aparatı çıkar. her ne kadar bisiklete takmak mümkün olsa da aslen bisiklet montaj kiti kutu içinden çıkmaz. kutudaki aparatlar ile bisiklete takarsanız stabil olmaz. zaten mevcut olmayan optik ve elektronik görüntü sabitleyici gibi kısıtlamalarla birleşince bisikletle çekim yapmak iyice zorlaşır.

görüntü kalitesi aslında 720p olup interpolasyon ile 1080p oluyor. yani çekimleri 720p yapmak daha akıllıca. bu seviyede ekipman için zaten 4k da gereksiz. bütçesi 200 300 olan birisi 4k videoyu işleyip youtubea filan yüklemeye kalksa işkence olur.

cihazın bir diğer güzelliği yazılım ile lens bozulmasını giderebilmesi. küreye benzeyen geniş açı bozulmalarını program ile güzelce düzeltebiliyoruz. tabii programı ayrıca bulacaksınız.

cihazın özelliklerinden bir diğeri dashcam olarak gayet güzel kullanılması. ters montaj yapıp görüntüyü düz ayarlamak için menüden seçmek lazım. gyro yok kısaca. döngü halinde kayıt yapıyor. kart doldukça baştakini siliyor.

timelapse gibi ek özellikler de eklenince gayet dolu bir cihaz oluyor.

eski de olsa güzel bir alternatif. sadece çakma almamaya dikkat edin.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler