singer

bir zamanlar genç kızların ceyizinde büyük ihtimalle yer alan dikis makinalarinin markasi. sanıyorum almanya menşeli bir firma. son zamanlarda cok fazla goremiyoruz, eski yedek parcaci ve tamircilerin camlarinda yazan singer yazılari dışında.
zamanında sanayi ve ev tipi dikiş makinalarında sektörde pazar payı en yüksek olan şirkettir.

genellikle anneanne veya babaannelerde evlerinde bulunur, zamanının en havalı genç kız çeyiz ürünü diyebiliriz. hatta öyle ki singer köylere kasabalara gidip dikiş kursları bile vermiştir. bence genç kızların çeyizinde olmasındaki en büyük sebepte bu. 30-40 yıllık canavar gibi olan makinaları hala mevcut. günümüzde çok göremiyoruz malesef.
evimizdeki 80'lerin sonundan kalma cd çalarlı ilk müzik setlerinden birini üretmiş firmadır. hiçbir yerde müzik seti modeline rastlamadığım marka acaba hala bu aletten kullanan var mıdır diye düşündürmemi sağlamıştır. olası sloganı da singer zig zag sen sadece kasedi(cd'yi) tak
singer xl 420 modeli teknolojinin son noktasındadır güç kaynağı ile her ortamda dikiş dikme imkanı sağlıyor. adamlar üşenmemiş nakış ve dikiş yazılımı dahi eklemişler makineye. 7 mm genişliğinde dekoratif desen yapıyor cihaz.

fiyatı 3900-4000 tl civarı ancak profesyoneller için gayet iyi bir makine.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler