sinbo scm-2934 kahve öğütücü

ürünlerinden genel manada hiç memnun kalamadığım sinbo markasının kahve öğütücüsü.

kahve ile ilgiliyseniz bilirsiniz, bu öğütücü denen meretler pahalıdır. öte yandan pahalı olmasının da bir nedeni vardır. ama işimi kabaca görecek ucuza bir şey arıyorum derseniz bu cihaz ile başlayabilirsiniz.

normalde ideal bir öğütücünün ezerek öğütmesi beklenir, parçalayarak değil. bunun için de seramik değirmenlere gerek vardır. kol gücü ile çalışan kaliteli bir değirmeni 100 tl'den başlayan fiyatlara alabilirsiniz ki üşenmem elimle öğütürüm derseniz alın zaten. çok daha başarılı sonuç alırsınız. istediğiniz incelikte homojen kahveler elde edersiniz. bunların elektrikli olanları gerçekten pahalıdır zaten.

ama üşengecim, uğraşamam, elektrikli olsun derseniz, bütçeniz de yüzlerce lira değilse metal bıçaklı cihazlara mecbursunuz. bir iki ekstra özellik ve biraz daha kalite derseniz aha şunu alabilirsiniz:

http://www.akakce.com/kahve-ogutucu/en-ucuz-delonghi-kg-79-fiyati,465682.html

ama sonuçta incelik ayarı assla istediğiniz gibi olmayacaktır metal bıçaklı cihazlarda. eh madem öyle neden 200 lira vereyim diye düşünebilirsiniz. aha işte o zaman alacağınız makinecik bu. 40 tl'ye işinizi görecek bir şey. uzun süre kullanabilir miyim zaman gösterecek ama şimdilik kahvemi french press ya da filtre ölçüsünde parçalayabiliyorum. (espresso gibi daha incesini beklemeyin maalesef) temizlemesi zor sinir oluyorum ama hepsinde zor. bozulana kadar kullanacağım bakalım.

http://www.akakce.com/kahve-ogutucu/en-ucuz-sinbo-scm-2934-fiyati,1125318.html

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler