sikke

ülkemizin yeni coini. ıco aşamasında şu anda. nisan 2018'de satışa sunulacakmış. sikke, ekonomist halil erden ve bilgisayar mühendisi mehmet ali tamaç tarafından kurulmuştur. toplam 12 kişilik bir ekip ile çalışmalarını sürdürüyorlar. kısaltması skk olan sikke platformunun açıklaması şu şekilde:
“sikke, 4. nesil bir para ve aynı zamanda ileride gerçek paraların yerine geçebilecek kadar güçlü bir kripto varlıktır. sikke tokenları; sikke mühendislerinin geliştirdiği çok güçlü, esnek, hızlı ve güvenli rowblockchain blok zincir teknolojimiz ile üretilen elektronik para token'larıdır. tüm sikke tokenları birbirine sha256 (secure hashing algorithm 256) ile üretilmiş hash'lerle bağlıdır. bir sikke tokenının doğruluğunu bir önceki veya bir sonraki sikke tokenı tasdik eder.”

url:https://www.sikke.com.tr
aşağıdaki entry üzerine zorunlu edit ; go play in the sand ;)
ön satışlara özel %50 indirimi olduğunu söyleyen tokendir. yeni hiç bir vaadi yoktur. bedava airdrop verdiği için çoluk çocuk reklamını bolca yapar. dikkatli olmak gerekir yerli ve milli sikkelemesinler sizi. buda refsiz linki: https://www.sikke.com.tr para yatırılmaması mantıklı olan yeni hiç bir vaadi olmayan token.
herhangi bir para yatırmadan haftada 3 kez sosyal medya paylaşımı yapıp ortalama 75 adet kazanabileceğiniz bir tokendir. scam mı değil mi şuan için belli değil ancak denemeye değer olduğunu düşünüyorum. sonuçta yapmanız gereken tek şey paylaşım ondan da zarar gelmez yap geç.
yakın zamanda ülkemizden blockchain teknolojisine yönelik etkili bir hamle olacağını sanmıyorum.
bu sebeple proje sahipleri ciddi olsa bile tutacak bir iş değil bence.
bedava toplayın fln ama para yatırmak ne kadar mantıklı bilemiyorum.
yatırım tavsiyesi değildir.
proje üretenler için ciddi açıkcası ilk baktığımda scam mi değilmi karar verememiştim o kadar yüklü yatırımlar yapılmış ki scam olmasına olanak vermiyorsunuz. onun dışında iddalı bi sistemleri var her kullanıcı maksimum 100000 adet alım yapabiliyor diye biliyorum içerde büyük balina olmasını engellemek adına..
web sitesi çok güven vermedi. üye oldum aktivasyon gönderdi onu da tıklamama izin vermiyor. scam olduğu konusunda telegram gruplarında yorumlar dönüyor ama nedir doğru olan henüz belli değil. bekleyip göreceğiz.
yerli coin sikke (skk), ön satışlarına da az kaldı. başarılı olacağını tahmin ediyorum. yerli girişimlerin öncüsü olacak gibi.
sikke (skk) şu ana kadar 3000.000-tl yi aşan ön ödeme/depozito alan airdrop/ıco aşamasındaki yerli coin. ön satışları için geri sayım başladı. 9 gün sonra ilk eltap satışları yapılacak. şu ana kadar topladığı depozito tutarına bakılırsa şimdiden ilk iki etap sikkelerini sattılar bile! çok ciddi bir talep söz konusu. kendi borsalarında da işlem görecekler. başarılı olacaklarını düşünüyorum.
türk kripto parası adından da anlaşılıyor. hakkında scam olup olmamasına dair net şeyler bulunamıyor şuan da bir değeri de yok ilerde ne olacak göreceğiz. kazım yapılarak da kazanılmıyor. bunu pek mantıklı bulmuyorlarmış.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler