siemens

siemensi günümüzde beyaz eşya firması olarak bilenlere bir haberim var! arkadaşlar bu adamlar tramvay dahil telefon bile yaptılar; yıl 2005 o dönemin cep telefonları içinde siemens x1 tasarım bakımından 10 adım öndeydi. tuşları yanda, o dönemde beklenmeyen bir tasarıma sahipti. arayüz olarak da farklı bir menüye sahip olan cihaz rakiplerine hayli fark atmıştı. taa ki ertesi sene nokia 6610 çıkana kadar.
 resim
werner von siemensin 1847 de johann georg halske ile birlikte kurdugu alman menşeli sirket. türkiyenin ilk telgraf ve telefon hatlarini kuran , dünyadaki tüm fabrikalarda herhangi bir elektrik malzemesinin bulunmasi kuvvetle ihtimal devasa kurulus.
özellikle ağır sanayi makineleri ve teknolojileri üretiminde dünyanın en önde gelen bir kaç firması içinde olan şirkettir. beyaz eşyaları baya kalitelidir ömürlük denilen sınıfta sorunsuz çalışırlar.
dünyanın en büyük elektronik şirketi.alman menşeilidir.ve şirketin kendi içinde katı kuralları vardır.eğer kablo içinden elektrik geçen kompleks bir ürün varsa bir parçası veya tamamı siemenstir.tüm sektörlerde payları muhakkak vardır.
babamın keşke eşeklik edipte bu ürünleri almasaydım dediği marka.

şikayet var gibi platformlarda şikayet yazmak için zamanım var diyorsanız devam edin.

ürünlerini satana kadar muhteşem reklam yapan ama sattıktan sonra yetersiz servis hizmeti veren firmadır. bizzat şahsımı bir bulaşık makinası tamiri için üç senedir süründürüyorlar. gelen servis elemanları ilgisiz ve çözüm üretemiyor. yani sonuç olarak otur, sıfır.

ayrıca satış sonrası servislerinin yerlerde süründüğü tam bir bakkal zihniyeti ile çalışan şirkettir. servis anlayışlarıda oldukça enteresandır. eve geliş ücretleri 40 tl'dir, garanti kapsamı falan dinlemez, sorun olsa da olmasa da o parayı söke söke alır.

dediğim gibi; bir eşeklik edip siemens marka bulaşık makinası aldık. ürün aldığımız ilk hafta "takır tukur" "patır kütür" sesler vermeye başladı. eyvallah olur, elektronik bir alet sonuçta dedim ve servisi aradık geldiler aldılar servisin eline verip (makinayı) gönderdik. 1 hafta içinde tamir edip getirdiler. 1 gün geçmeden bu sefer sesler yine gelmeye başladı. tüm türklerin bildiği vurma, "patır kütür" "takır tukur" diye tabir ettiğimiz sesler. tekrar servisi aradık. kardeşim dün bana teslim ettiğiniz bulaşık makinasından yine sesler geliyor dedim. yine servis geldi. kapağını açıp baktığında; buraya dikkat edin; çünkü çok komik;-) servis elemanının bana söylediği. "bu makinanın içine fare girmiş" yahu bu makina 1 haftadır sizin servisinizde yatıyor dediğim halde fare sizin evde girmiş dediler;-) anlıyacağınız 40 yıldır oturduğumuz evimizde, bir hamamböceğine bile hasret büyümüşken düşünün ki evimizde fare varmış. ve biz 40 yıldır o fareyi hiç görmemişiz.

konuya dönelim; (garantisi devam ederken) tam 8 kez tamir etmeyi deneyen servis elemanları (garantisi devam ettiği halde) her gelişlerinde benden 40'tl servis ücreti almalarına rağmen becerememiş üstüne yenileme talebimi her seferinde aptala yatıp anlamamazlıktan gelmiş
onun yerine her seferinde tekrar teknik servis göndermeyi teklif etmiş şirkettir ayrıca... daha hala son bir kez 40'tl ücret karşılığı teknik servis gönderip baktıracakmış ta ona göre iade talebimi değerlendirecekmiş miş miş miş...
agalar demem o ki: siemens den hiç bi xikm alınmaz, param çok, aklım kıt bir ademoğluyum, ürünlerinden birine mutlaka sahip olmak istiyorum diyorsan şimdiden geçmiş olsun.

siemens şöyle güzel böyle sağlam bik bik bik diyen olursa buyursun gelsin evimize, siemens marka bulaşık makinası varken elimde nasıl bulaşık yıkadığımızı izlesin.
yani; allah muhafaza bozulursa yayan kalırsınız elinizle bulaşık yıkarsınız. zira hem teknik servisleri kötü hem müşteri hizmetleri, hem satış sonrası yaklaşımları....

babam artık ağzı ile ejderha yakalasa almaz galiba.
zamanında beyaz eşya ve telefon ürünleri pek çok tercih edilen marka arasında üst sıralardaydı. özellikle beyaz eşya konusunda çok başarılılardı. fakat beyaz eşya konusunda firma b/s/h çatısı altında bosch ile birleşerek devam etme kararı. siemens renewable energy olarak da sürdürülebilir enerji alanında çok büyük işler yapıyorlar. en son olarak devletin açtığı yeka yani rüzgar enerjisi ihalesinde ihaleyi alarak türkiye'de belirlenmiş 5 bölgede rüzgar enerjisi gücü kuracaklardır. türkiye'nin sürdürülebilir enerji yolculuğunda kilit rol oynayacak firmalardan bir tanesidir.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler