siacoin

sia.tech resmi adresinden bilgi edinilebilecek (bkz:altcoin)

coinmarketcap adresi: https://coinmarketcap.com/currencies/siacoin/

onlarca altcoin arasında kazmayı başarabildiğim bir kaç altcoin'den biri. mining için de bu adresten < https://siamining.com > faydalanılabilir.
mining yapmak için nanopool'un da kullanılabileceği yeni bir para birimi. geleceği pek yok gibi yani yatırım tavsiyesi değildir. diğerlerinden farklı olarak decentralized ve aynı zamanda cloud altyapısını kullandığını duyurmuştur. ayrıca siacoin'lerinizi saklamak için sanal kumbara da sunar tıpkı bankalarda olduğu gibi.

https://sia.tech/
blokzinciri temelli bir bulut depolama hizmeti sunmayı vadeden sia projesinin coin'i. özellikle gizliliğe yönelik özellikleriyle dikkat toplamıştır. altcoin dünyasında pek çok örneğin aksine sadece bir fikirden veya yol haritasından ibaret değildir. gerçekten çalışan bir ürünü mevcuttur, şu anda dahi drobpox veya google drive gibi herhangi bir bulut depolama ürünü kullanır gibi kullanabilirsiniz.
borsa üzerinde bu coine yatırım yapmak isteyenler poloniex yerine bittrex i tercih etmelidirler. sia coin işlemleri %90 bu iki borsa üzerinden yapılmaktadır. bittrex in %70'e yakın piyasa üstünlüğünün yanında btc karşısında sağladığı değerler arasında oldukça büyük farklar oluşabiliyor. poloniex : 0.00000093 tepe noktasını görürken bittrex : 0.00000104 seviyelerine kadar geldi.
verge coin ile birlikte yatırım yaptığım coin. yaklaşık 50 satoshi iken aldım ikisini de. verge malum 390 satoshileri gördü. merak etmeyin bu da artacak ama bunun alım değeri 50-60 satoshilerde olmalı. 31 milyar adedi olan ve madenciliği yapılan ayrıca bulut depolama gibi artı bir teknoloji sunan coin bu seviyelerde durmaz.

peki neden değerlemesi 1 dolarlar seviyesinde değil? çünkü esasında yeni bir şey sunmuyor. var olan bir şeyi yani bulut depolamayı blockchainle birleştiriyor. mühim mi? bence değil. herkesin google drive, yandex disk kullandığı günümüzde bulut teknolojisini blockchain'e eklesen ne eklemesen ne. yani işin özünde bu coin hodledilecek bir coin değil. bence 50-60 seviyelerinde alın ve 300-400 satoshi aralığında satın. gerçekten yeni bir teknoloji sunan coinlere yönelin ki yazılarımda bunlardan da bahsediyorum takip eden bilir.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler