shopier

bir türk firması tarafından oluşturulmuş vergi levhası olmadan internetten kredi/banka kartıyla satış yapmayı sağlayan platform. komisyon oranları gerçekten düşük. eğer instagram üzerinden satış vs yapıyorsanız hem müşterilerinize daha farklı ödeme yöntemleri hemde daha güvenli bir satış deneyimi yaşatabilirsiniz.
dikkat çekmek istediğim bir nokta sözleşme maddelerinden birinde. üyelik sözleşmesi madde 7.11 önceden şöyleydi: (kaynak: https://eksisozluk.com/entry/67402478 )

 spoiler!
7.11. üyeler, gönderdikleri her türlü içerik için, shopier'e söz konusu içerik’i kullanma, kopyalama, değiştirme, silme, uyarlama, yayınlama, tercüme ettirme, buna dayalı türev eserler oluşturma, satma ve dağıtma hakkını ve söz konusu içeriği size herhangi bir ücret ödemeden dünya genelinde herhangi bir form, ortam veya teknolojiye aktarma hakkını, süresiz, geri dönülemez, telifsiz, devredilebilir bir hak ve lisans olarak verirler. bu sebeple üyeler, shopier'e lisansını vermek istemedikleri herhangi bir yorumu, gizli bilgiler veya öykülerini, ürün fikirlerini, bilgisayar kodlarını veya orijinal artwork gibi içeriği internet sitesi’ne göndermemelidir


şimdi ise bu maddeyi güncellemişler ve daha anlaşılır hale getirmişler. (https://www.shopier.com/social#uyelik )

 spoiler!
7.10. üyeler, shopier’e yükledikleri her türlü içerik için, şirket’e söz konusu içerikler’in shopier’de veya çeşitli mecralarda, çeşitli amaçlarla ve çeşitli şekillerde yayınlanmasına ilişkin hakları ve söz konusu içerikler’i ayrıca bir ücret ödemesi gerekmeksizin herhangi bir form, ortam veya teknolojiye aktarma hakkını, süresiz ve devredilebilir bir hak olarak verirler. herhangi bir karışıklığa sebep olmamak adına belirtmek gerekir ki; işbu madde kapsamında, şirket üyeler tarafından yüklenen ürünler’in kendilerine ilişkin herhangi bir hak iddia etmemekte, ürünler’in görüntülerinin shopier’de veya çeşitli mecralarda yayınlanması haklarına ilişkin bir bilgilendirme yapılmaktadır.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler