sennheiser cx 300-ii

ortalama üstü seviye kulak içi kulaklık. sennheiser kulaküstü kulaklığım yıllarca* bana mısın demeden çalışınca kulaklık olarak güvendiğim bir marka oldu. tiz sesi çok geliyor başta zamanla burn in denilen kullandıkça açılması olayından sonra hoş bir seviyeye geliyor. aynı zamanda dıştaki plastiğin de kulağa tam oturmasına dikkat etmek gerekiyor.

yanında gelen küçük taşıma çantası hoş bir ayrıntı.
bir tarafı diğer tarafından uzun ve başınızın arkasından geçirmeniz gerekiyor bu yüzden, alışana kadar çok garip gelse de alışınca çok farkında olmuyorsunuz.
 resim
ilk defa bir kopma/kırılmadan değil kaybolmasından ötürü kullanmayı bıraktığım kulaklık. house müzik dinlerken beni hayattan koparıyordu adeta. zaten kulaklığı taktığınızda dış sesleri tamamen duyamıyorsunuz. küçük derimsi çantası hijyen açısından da koruma açısında da iyi düşünülmüş. sadece klasik müzik dinlerken düşük performans almıştım ama telefondan gerekli ayarlamaları yapınca o da düzelmişti.
çok dayanıklı bir kulaklıktır. peşinen söyleyeyim odyofillere göre değildir. tüm tınıları alamazsınız ancak sıradan bir kullanıcıyı müptelası yapar. senelerdir kullanırım. bozulursa tekrar aynısından alacağım.
ses kalitesi gayet iyi. büyük bir orkestral eserde, arka plandaki ayrıntıları duymaya başladım. bu kulaklıktan sonra, ancak stüdyo kulaklığı keser sanıyorum. köpük kulaklık ucu güzel fikirmiş, kulağın yapısını alıyor ve dışardan ses en aza iniyor. tek sorunu son derece ince kabloları olması. bir yıldızı ordan kaybettiler. umuyorum ki kısa zamanda elimde kalmaz :)
cidden keyifli müzik dinleten kulaklıktır. zamanında indirimdeyken bir tane edinmiştim, ama kablolar maalesef ince olduğundan dayanmadı bana çok fazla. elinde kalıyor bir süre sonra, garantiye de göndermemiştim.
tarihin en başarılı kulakiçi kulaklıklarından biridir kendisi. verilen paraya kesinlikle değmekte, fiyat performans olarak çok üst sıralarda yer almaktadır. bir kulaklığı vahşi bir kullanım ile 2-3 yıl kullanabileceğimi hayal etmezken sennheiser ile tanıştığım gün bu düşüncelerim çok değişti. zira 2014'ten beri aynı kulaklığı kullanıyorum. dış sesleri tamamen kesen, böyle güzel bass veren, müziği farklı dinlemenizi sağlayan entersan bir kulaklık işte kendisi.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler