seat ibiza

seat'ın b segment modelidir. asagidaki değerlendirmeler 2016 model 6j kasa kodlu 1.2 tsı manuel şanzıman style paketli versiyonu icin yapılmıştır.

araç görüntü olarak özellikle style paket ile gelen led'li arka stoplar ile çok daha çekici görünmektedir, birçok rakibine göre 4 frenin de disk fren olması ile öndedir, gündüz ledleri vardır, konsolda yumuşak malzeme kullanılmıştır ve ön kapı içleri kumaş, arka kapı içleri ise tamamen plastik kaplıdır. konsolda 5inch büyüklüğünde dokunmatik ekrana sahiptir ve bence çok kullanışlıdır. 280lt bagaj hacmine sahiptir ve arabanın en olumsuz özelliği olarak sanırım bagaj küçüklüğünü söyleyebilirim. aynı şekilde arka koltuk kısmı da dardır uzun yolculuklar için arkada oturan kişilerin konforlu bir yolculuk yapmayacakları açık ancak çok boğucu değildir. 20000 km. izlenimlerime göre ortalama 6.0 lt benzin harcamaktadır, genelde sakın kullanan biriyim. tsı motor sakın kullanımda çok az yakıt tüketen ancak performanslı kullanımda yakıt tüketimini çok ciddi arttıran bir motor. çok güç üreten bir motor değil ve bunun bilincinde olarak kullanmak gerekiyor ancak uzun yolda yokuşta kolay kolay bayılma yapmıyor. 130km/h ve sonrasında rüzgardan etkileniyor, dikkat etmek gerekiyor. araba işe gidip gelenler, çok uzun yol yapmayanlar için ideal bence, hatta nevşehir - antalya - şanlıurfa arası yaptığım yolculukta 2 kişi ve biraz yükle çok rahat yolculuk yaptık, koltuklar rahatsız etmedi. son olarak boyutu itibari ile park etmek de çok rahat.
seat ibiza 1.4 2011 modeli 5 yıldır kullanmaktayım. gayet rahat kullanımı zevkli küçük bir araç , yakıtı da piyasadaki araçlara göre çok çok az benzin lpg farketmez çok az yakıyor.pratik şehir içi arabası uzun yolda biraz yorabilir ama başınıza iş açmaz sürekli arıza vb çıkaracak bir araç değil. hatchback araç arayanlar için alternatif olabilir. fiyatı son dönemlerde gerçekten yüksek.
2017 şubatında israil ashdod limanında yaklaşık 2000 adet sıfır ibiza gördüm..zaten hoşuma giden kasa olduğu için bi turlayım etrafında iç donanımı vs nasıl diye..ilk gözüme çarpan neredeuse her arabada fren balatalarının paslanmış olduğuydu..daha yol yapmamış durduğu yerde duran, sadece fabrikadan limandaki gemiye, ondan da diğer limana kadar hareket ettirilmiş bir araç için çok fazla korozyon vardı..son olarak seat özelinde değil her araç için sıfır bile alırken sağlam bi ekspertize götürün..o araçlar limanda araç tırlarına nasıl konulup geri alınıyor maalesef şahit oldum..
1.0 eco tsı motora sahip dsg şanzımanlı 2017 modelini aktif olarak kullandığım araçtır. motor performansı konusunda 110 beygirin hakkını verir, kesinlikle üzmez ancak aynı oranda da tüketir, o yüzden 1.0 motor ne kadar yakabilir ki dememek lazım (bir önceki aracım olan 1.4 tsı b8 kasa manuel passat'a yakın seviyelerde yaktığına sık sık şahit olmuşumdur).
2017 model 1.0 tsi 95hp'lik versiyonundan 3 gün önce bir adet satın aldığım araçtır. düz vites ve cam tavan + sunroof olan style paket'i 68.200'e aldım. son bir ay içinde araca 15k zam geldi, gelmeye de devam edecek gibi.
doğuş oto tarafından ülkemizde satılan araçlardan biri. pek çok insanın ilk arabası olduğu, arabadan anlamayan, ikinci ele bulaşmak istemeyen insanların tercihi halde uzun süre otomatik vites + park sensörü kombinasyonlu bir modeli yoktu bu aracın. en azından ülkemizde yoktu. bunun sorumlusu doğuş oto muydu, kimdi bilmiyorum ama müşteri kitlelerini tanımıyorlardı galiba.

şu anda sattıkları 1.0 benzinli ve otomatik model hakikaten çok ideal şu anda. saydıklarıma sahip olmasının yanısıra park sensörünü multimedya ekranda görsel bir şekilde de gösteren güzel bir yazılımı var, işi kolaylaştırıyor. performansı da iyi gayet.
vag grubu çatısı altında, adını ibiza adasından alan ispanyol otomobilidir.

yenilenen kasasıyla iç hacim ve bagajda gözle görülür ferahlık yaşamıştır. bunun yanında iç ve dış mekanda yeni bir görünüme sahip olmuştur. yeni hatlarıyla ibiza artık göze daha iyi hitap ediyor.

1.0 turbo benzinli seçeneğinde hem ekonomi hemde tatmin olacağınız performansı veriyor.

yeni kasayla birlikte gelen tüm bu gelişmelerin yanında eski kasaya nazaran düşen malzeme kalitesi ve yükselen fiyatlar can sıkıyor.

 resim

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler