satoshi

bitcoin dediğimiz para biriminin ufak birimi.bitcoin tl ise satoshi kuruş olarak düşünülebilir.sağda solda bulucağınız musluk sitelerinde saatler harcayarak 3-5 satoshi kazanabilirsiniz
adını bitcoin'i icat eden kişinin takma adı olan satoshi nakamoto'dan alır. bu ismi kullanan veya kullanılmasını öneren kendisi değildir bu arada. ilk dönemki bitcoin kullanıcı kitlesi birim olarak bu ismi kullanmayı uygun bulmuştur. bir bitcoin 100 milyon satoshi'den oluşur.
maalesef türk insanı tarafından pek önem verilmeyen bitcoin para biriminin en küçük birimi. bunun sebeplerinden birisi atalarımızın damlaya damlaya göl olur lafını tam olarak anlamamış olmamız olabilir. yakın gelecekte muhtemelen 2030 yıllarında belki evet yüzlerce ve hatta binlerce kripto para olsa bile artık bitcoin değil satoshi konuşulacaktır. belki yine evet satoshi ciddi bir değer almayacak ancak eldeki satoshi'ler diğer altcoin para birimlerine yüksekten çevrileceklerdir. 21.000.000 bitcoin block çıktığında satoshileriniz ciddi iş yapabilirler.
satoshi bitcoinin en küçük birimidir. 1 satoshi 0.00000001 btc değerindedir ve 1 bitcoin 100.000.000 satoshi değerindedir. bizim için 1 kuruş neyse kripto para biriminde de satoshi odur diyebiliriz ama değer olarak bizim 1 kuruşumuz 1 satoshiden değerlidir.
kripto paraların tüm dünyada tamamen yayılmasıyla, halihazırda 10000 dolar barajını aşmış olan bitcoin'in ne kadar değerli olabileceği düşünüldüğünde
 resim
şimdiki 1 türk lirasının yerini alabilecek olan, 1 bitcoin'in 100 milyonda biri değerindeki para birimi. bitcoin'in kurucusu satoshi nakamoto'nun onuruna bu şekilde isimlendirilmiştir.
bitcoin in en küçük birimi diyebiliriz. nasıl btc kazanabilirim sorusuna tabiki bir cevap verilemez fiyatı 60 bin tl olan bir şeyi kimse size bedava vermez yeni arkadaşlar. ancak satoshi kazandıran siteler var. ha bunlar dişe dokunur rakamlar değil ancak bu para ile borsaya giriş yaparak sistem nasıl işler öğrenmek açısından denenebilir.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler